Praha vzpomíná na Alžbětu. Lidé vyjadřují kondolenci

10.9.2022
Simona Knotková

Pražský magistrát v sobotu otevřel na Staroměstské radnici pietní místo s kondolenčními listinami k úmrtí britské královny Alžběty II. V budově, kterou panovnice navštívila v roce 1996, mohou lidé uctít její památku po dobu deseti dní. O zřízení pietního místa magistrát informoval v tiskové zprávě.

Pietní místo v Alšově vestibulu Staroměstské radnice se veřejnosti otevřelo v sobotu v 09:00. Na místě jsou kondolenční listiny, na nichž mohou Pražané i turisté zanechat vzkaz, a které budou následně svázány do knižní vazby.

Pietní místo bude otevřené deset dní, tedy po dobu piety. Čas zpřístupnění kondolenční knihy kopíruje otevírací dobu radnice. V pondělí je otevřena od 11:00 do 21:00 a ve všech ostatních dnech, včetně víkendů, od 09:00 do 21:00. Kvůli požární bezpečnosti nebude možné v prostorách radnice zapalovat svíčky, upozorňuje magistrát.

Zřízení pietního místa konzultoval magistrát s britskou ambasádou v Praze. Velvyslanectví v pátek odpoledne zřídilo ve své budově vlastní oficiální pietní místo s kondolenční knihou. Svůj podpis do ní přidal mimo jiné český premiér Petr Fiala (ODS).

Zdroj: ČTKNepřehlédněte