5℃
Dnes je 23. listopad , svátek má Klement

Z Palmovky na Bulovku nepojedou žádné tramvaje. Libeň čeká devítiměsíční rekonstrukce

Další fotky

Část Prahy 8, konkrétně Libeň, bude paralyzovaná kvůli rozsáhlé rekonstrukci. V průběhu 3/4 roku od Bulovky po Palmovku nebudou jezdit tramvaje, jelikož léta neopravovaná Zenklova ulice rekonstrukci již nutně potřebuje. Dotkne se to tramvajových linek č. 3, 10 a 24. Oprava v „Zenklovce“ začne od začátku ledna 2018. Řidiči i cestující by si měli cestu do centra města pečlivě naplánovat a být shovívaví. Poté, co budou dokončeny práce mezi Palmovkou a Bulovkou, budou pokračovat opravy úseku směrem do Kobylis.

Neudržovanou „Zenklovku“ čeká facelift

Od začátku ledna až do konce září se bude v úseku Palmovka – Bulovka opravovat technická a dopravní infrastruktura. Tato rozsáhlá rekonstrukce se podle starosty Prahy 8 Petruse plánuje už 2,5 roku. Jedná se o několik staveb různých investorů, které proběhnou naráz.

Bude pokračovat rekonstrukce mostu přes potok Rokytka (započala na konci října) a také bude pokračovat rekonstrukce vodovodů a kanalizací.

Praha 8 chce nakupovat odpovědně a šetrně, pojede podle studie

Od středy 3. ledna 2018 bude Dopravní podnik hl. m. Prahy rekonstruovat tramvajovou trať od Elsnicova náměstí až po Bulovku. Dojde k výměně kolejí, které jsou aktuálně nejstarší na území Prahy, a také k výměně tramvajových pásů. Tramvaje tudy musí projíždět pomalu a čas od času se stává, že stará kolej vypoví službu a „vyletí“. Tramvaje mezi Palmovkou a Bulovkou nepojedou až do konce září.

Mimo jiné budou renovovány vozovky a chodníky v úseku od Elsnicova náměstí po tramvajovou zastávku Vosmíkových, kde dojde k výměně nevyhovujícího povrchu za asfalt. Na Elsnicově náměstí a U Meteoru dojde k obnově veřejného osvětlení a semaforů.

U Invalidovny vznikne nový park pro pejskaře

Jedná se o komplexní rekonstrukci vyžadující náročnou technickou, prostorovou i časovou koordinaci, která bude rozdělena do několika etap, aby mohly stavební práce probíhat na co nejvíce místech současně.

Jak to budou řešit Libeňáci?

„Plánuji chodit na Palmovku raději pěšky, nechci se tísnit v autobusu a není to tak daleko,“ prozradil své řešení pan Michal, který žije nedaleko Bulovky. „Budu se co nejvíce snažit využívat spoje, které pojedou přes Holešovice nebo Kobylisy, pokud to půjde. I tudy se dá do centra města dostat, i když musím vícekrát přestoupit. Záleží samozřejmě také na tom, v jakém intervalu budou náhradní autobusy směrem na Palmovku jezdit,“ řekla Našemu REGIONU paní Anna, která také bydlí v dotčené oblasti.

Sídliště Invalidovna patří mezi urbanistické legendy. V čem vězí jeho kouzlo?

První etapa potrvá tři měsíce

V etapě 1a, která potrvá od 3. ledna do 25. března, bude místo tramvaje v úseku Palmovka – Bulovka jezdit náhradní autobusová doprava. V obou směrech bude uzavřen most přes Rokytku. Zenklova ulice pro automobily bude uzavřena na třech úsecích:

  • U Meteoru – Horovo náměstí
  • Kandertova – Vosmíkových
  • Krejčího – Bulovka

Trasa autobusů se bude v průběhu rekonstrukce měnit

Do 25. března budou autobusy směrem na Bulovku vyjíždět z autobusového terminálu Palmovka a pojede přes ulice Na Žertvách, Čuprova, Prosecká, Františka Kadlece, Na Sypkém, Vosmíkových do ulice Chlumčanského, kde bude umístěna náhradní autobusová zastávka Bulovka. Zpět pojede ulicemi Kašparovo náměstí, Krejčího, Primátorská, Kandertova, Prosecká, Čuprova až do ulice Na Žertvách.

Náhradní autobusové zastávky budou umístěny následovně:

  • Kandertova bude v ulici Františka Kadlece za vjezdem do průmyslového areálu
  • Vosmíkových najdete v ulici Vosmíkových před křižovatkou s ulicí Na Dědince
  • Bulovka bude umístěna v ulici Chlumčanského, za křižovatkou s ulicí Bulovka s možným přestupem na tramvajovou linku vedenou od stanice metra Kobylisy
  • Vosmíkových bude v ulici Primátorská za křižovatkou s ulicí Nad Košinkou
  • U Kříže najdete v ulici Kandertova za křižovatkou s ulicí Primátorská

Náhradní autobusová doprava zasáhne do jednosměrného dopravního režimu a místy dojde k omezení parkování. Vzhledem ke členitosti a složitosti území se nedá vyloučit, že nenastanou žádné nepředvídatelné technické problémy.

FOTO: Zenklova ulice před opravou – podzim 2017

Zenklova ulice před opravou – podzim 2017 - zenklovkaZenklova ulice před opravou – podzim 2017 - zenklovkaZenklova ulice před opravou – podzim 2017 - zenklovkaZenklova ulice před opravou – podzim 2017 - zenklovkaZenklova ulice před opravou – podzim 2017 - zenklovka
Další fotky
Zenklova ulice před opravou – podzim 2017 - schémaZenklova ulice před opravou – podzim 2017 - Palmovka – Libeň, schémaZenklova ulice před opravou – podzim 2017 - Palmovka – Libeň, schémaZenklova ulice před opravou – podzim 2017 - Palmovka – Libeň, schéma

Vchod do metra Palmovka bude na pět měsíců uzavřen

Kromě toho, že Zenklovu ulici čeká rozsáhlá rekonstrukce, tak se v úterý 22. listopadu na pět měsíců uzavřel jeden z vestibulů u Metra Palmovka. Jedná se o vestibul, který vede od autobusového obratiště. Kromě něj je uzavřena i prodejna jízdních dokladů. Cestující mohou využívat západní vestibuly v oblasti ulice Zenklova, které byly po pěti měsících úprav otevřeny minulý týden.

Vchody do metra na Palmovce se opět otevřou. Cestující zarazily ruské nápisy

FOTO: Metro Palmovka – uzavírka

Metro Palmovka – uzavírka - Uzavírka vchodu metra PalmovkaMetro Palmovka – uzavírka - Uzavírka vchodu metra PalmovkaMetro Palmovka – uzavírka - Uzavírka vchodu metra PalmovkaMetro Palmovka – uzavírka - Uzavírka vchodu metra Palmovka
Včera, 20:19
„Musíme se velmi snažit, abychom vyvolali základní lidskou vlastnost – soucit. V tom je příklad...
Včera, 15:33
Původně tu mezi Veletržní a Strojnickou a Dukelských hrdinů – v místě zvaném Holešovický trojúhelník...
Včera, 14:33
Ve středu 20. listopadu začaly vánoční trhy na náměstí Míru, které tentokrát představí nové vánoční...
Včera, 10:49
Pražský magistrát vyhrál soudní při se společností Delta Center, která měla v nájmu holešovickou tržnici....
21.11.2019
Od čtvrtka 21. do neděle 24. listopadu se koná už 16. ročník Mezinárodního festivalu alpinismu...
21.11.2019
Obvodní soud pro Prahu 4 zamítl žalobu, podanou třemi nájemníky proti CIB RENT Písnice s....
21.11.2019
V neděli 24. listopadu mezi 10. a 17. hodinou si ve střešovické Restauraci na Ořechovce...
21.11.2019
Vedení pražské policie požádalo magistrát, aby aktivoval na šesti místech v hlavním městě automatické rozpoznávání...
20.11.2019
Výrazné filmy o současném Polsku, polský dokumentární brunch, program pro děti a chutné delikatesy ke...
20.11.2019
PragArtWorks uvádí v pořadí již pátou pop-up výstavu na Palmovce, na které se představí 52...
Reklama