• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Pražská opozice tepala koalici za klesající bezpečnost

  29.9.2023
  Jan Štoll

  Nedostatek strážníků a policistů v ulicích. Shodli se představitelé opozičních stran na hlavním důvodu zhoršené bezpečnostní situace v ulicích metropole při Valdštejnské besedě pořádané ve Slovanském domě. Zástupci z řad koalice SPOLU na debatu nedorazili.

  Bezpečnost a zhoršující se pocit z bezpečí je podle šéfa pražského ANO a zastupitele Ondřeje Prokopa jedním z největších témat, které s lidmi řeší při setkáních. „Bohužel, myslím si, že ta situace se zhoršuje,“ řekl a vyplísnil koalici za to, že na debatu nepřišli. „Nikdo z nich tady není, debatujeme pouze za opozici, takže doufám, že se chytnou za nos a příště přijdou,“ dodal. Připomněl násilné případy z metropole.

  Na přetřes přišla i lokalita u Anděla, byť tam opozice vnímá zlepšení. „Bezpečnost se tam zlepšila. Ta opatření pomohla, zajistila, že problematické živly opustí to místo a nezdržují se tam ve větších skupinkách,“ řekla zastupitelka Praha 13 Vladimíra Bondarenková (SPD). Nedostatek strážníků a policistů se pak už vinul celou diskuzí. „Pokud je policista vyzve k odchodu a odejde sám, tak oni samozřejmě zůstanou,“ dodala Bondarenková. Městská policie je podle Prokopa v obrovském podstavu. „Jejich řady se nedaří doplňovat, přitom řešení je jednoduché, dávat magistrátní byty jako benefit pro městské policisty,“ uvedl. Podle místopředsedy pražského KSČM Pavla Ambrože u městské police dochází k poklesu stavu několik let. „Do krajů odcházejí policisté, kteří z nich přišli,“ upozornil.

  Podle Josefa Slámy, místopředsedy Trikolory a zastupitele Prahy 3, je za rostoucí kriminalitou i migrace. „Nastala migrace z východu, nepřicházejí sem jen ti hodní a pracovití, ale i ti, co páchají trestnou činnost,“ řekl Sláma. Dodal, že souhlasí s Prokopem, co se týče městské police a benefitů. „Ta motivace je i na jednotlivých městských částech, aby policisty motivovali, aby šli tuto práci dělat,“ dodal.

  Zdroj: VZ  Nepřehlédněte