Pražské hudební kluby tento týden nabízejí folkové písničkáře i hvězdu s trumpetou

20.5.2019
Fefík

Pondělí 20. května 2019

Popravdě ani nevím, kam žánrově zařadit duo Kaiser – Vokatá, ale co vím, že budou hrát v pondělí v Balbínově poetické hospůdce.

V břevnovském Kaštanu bude mít Jiří Černý svůj poslechový pořad zvaný Ro(c)kování.

Úterý 21. května

V Malostranské besedě se bude vzpomínat na písničkářku Zuzanu Navarovou, ta by za pár týdnů oslabila šedesátku. Za necelých 25 let své hudební kariéry vytvořit nesmrtelný odkaz. Hudební barevnost a silné výpovědi jejích textů dál rezonují i roky po jejím odchodu. Na koncertě zazní její nezapomenutelné písně v podání šansoniérky Markéty Burešová a Mária Biháriho v doprovodu Petry Bílkové na piano.

A Balbínka hostí Jiřího Schmitzera.

Pavlína Jíšová pokřtí své 10. sólové album. V pátek 26. dubna v Malostranské Besedě

Středa 22. května

Vysočanský Gong ve středu navštíví Pavel Žalman Lohonka (*1946 v Českých Budějovicích), folkový písničkář, jedna z nejvýraznějších postav české folkové scény. Byl a je vůdčí postavou několika významných českých folkových souborů, velmi známé je jeho působení v legendární jihočeské folkové kapele Minnesengři, kde působil od roku 1969 až do roku 1985. Spolupracoval i s další významnou jihočeskou folkovou skupinou Nezmaři či pardubickou skupinou Stopa (skupina Spojených trampských osad Pardubice).
Od roku 1982 do současnosti působí ve své vlastní hudební skupině s názvem Žalman & spol. Tato skupina je od roku 2012 složena z Pavla Lohonky, Petra Novotného, Michaely Hálkové a Pavla Maliny.
„Vlastní tvorba Pavla Lohonky čerpá z několika inspiračních zdrojů. Vedle jihočeských lidových písniček jsou patrny velmi výrazné inspirační zdroje z tvorby různých osobností světového folku, v menší míře též lidová hudbě jiných národů. Jeho tvorba je velice charakteristická svoji výrazně posmutnělou někdy až teskně zachmuřenou náladou, je to velmi často hudba značně hloubavá, meditativní až sentimentálně poetická,“ praví teta Wikina, tedy to asi bude pravda.

A u Holečků v Liboci se o přízeň publika popere blues-rocková kapela Ex Post z Kladna.

Ivan Hlas: Mám radost, když svý písničky slyším od jiných lidí

Čtvrtek 23. května

KC Zahrada na Jižním Městě nabízí trochu Moravy. Konkrétně Olina Nejezchlebu a KyBaBu.

Pátek 24. května

V pátek je to jasné – hostinec Na Slamníku a OOZ Orchestra.

Sobota 25. května

Na týž Slamník se v sobotu chystá Pedro se svojí kapelou Nouzový východ.

A na loď Kaminu na Smíchovské náplavce se vydají Dorys, pražská blues-rocková kapela. Dorys hraje písně svého frontmana, Miloše Kálala zvaného Medvěd. V repertoáru se najde leccos – od blues přes baladické písně až po rockovější songy. Kapela hraje aktuálně v obsazení Miloš Kálal (zpěv, akustická kytara), Pepa Ředina (elektrická kytara), Jiří Václav Svatoš (basová kytara) a Daniela Sedláčková (bicí a vokály).

Neděle 26. května

V neděli bude v Balbínce troubit Laco Déczi (*1938 v Bratislavě), bude to první ze tří květnových koncertů tady – další jsou hned v pondělí a v úterý.

A na Kamině se bude džemovat, pořad se jmenuje Čaj o páté s panáčkem a začíná paradoxně až v osm. A s panáčkem? Copak to asi bude za panáčka? No Alzák asi těžko…

FOTO: Pražské hudební kluby 20. – 26. května

Pražské hudební kluby 20. – 26. května - 1 dorysPražské hudební kluby 20. – 26. května - 2 žalmaPražské hudební kluby 20. – 26. května - 3 DSC00174Pražské hudební kluby 20. – 26. května - 4 Marketa_Buresova_icoPražské hudební kluby 20. – 26. května - 6 pedro
Další fotky
Pražské hudební kluby 20. – 26. května - 0 kaiser lábus+


Nepřehlédněte