Pražské hudební kluby zavzpomínají na legendy, Jiřího Schelingera a kytaráře Petera Jurkoviče

3.6.2019
Fefík
Další fotky

Pondělí 3. června

Kapela Vanua 2 vznikla na počátku roku 2017 spojením hudebníků z kapel Yannick Tevi band a Blue Effect. Jestli to bylo šťastné spojení, to můžete posoudit sami v Balbínce.

To v Liboci U Holečků se už zase slaví 55 let Undertakers. Skupina byla založena v roce 1964 pány Víťou Marečkem, Luďkem Brožem, Michalem Jernekem a Jiřím Odvárkou. Postupně odehrála svá vystoupení ve třech zcela odlišných sestavách, jejichž jednotícím prvkem je pouze kontinuální přítomnost pánů Brože a Odvárky.

Úterý 4. června

Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce (Precedens), který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku.
Tak tedy v úterý v půl deváté v Malostranské besedě Lili Marlene. A jako host vystoupí výjimečný hudebník, zpěvák, skladatel Raven.

Středa 5. června

Malostranská beseda – Ivan Hlas Trio. Co dodat?

Ivan Hlas: Mám radost, když svý písničky slyším od jiných lidí

Ve Vagonu se předvedou Kranz a Jiří Schelinger revival.

V břevnovském Kaštanu jsou na pořadu Sól (US), Necrodancer (Fr) a Edith. Post-metalisté z Portlandu na evropském turné s francouzsko-belgickými vyznavači „funeral-grunge“ a na úvod temnějšího než temného večera benešovský zápřah dvou baskytar.

Čtvrtek 6. června

U Vystřelenýho oka je od půl sedmé JURKOFEST – vzpomínka na muzikanta a stavitele kytar Petera Jurkoviče. Zahrají Justin Lavash, Marcus Jurkovič & Motion Food a Bluesweiser.

A v Kaštanu Eva Henychová, a Slávek Klecandr budou společné hledat nové i zkušenostmi ověřené tóny.

Pátek 7. června

To je jasné – Malostranská beseda a Krausberry. To zas bude nášvih!

Sobota 8. června

V březnu dostala skupina Mrakoplaš Harvest Prize (součást nezávislých hudebních cen Tais Awards 2019) za desku Hlídač! Asi z ní něco v sobotu v Balbínce zahrajou.

Neděle 9. června

Circus Ponorka je Honza Ponocný. Na pódiu si vystačí sám a na pódiu Balbínky to platí dvojnásob.

FOTO: Pražské hudební kluby 3. – 9. června

Pražské hudební kluby 3. – 9. června - 1_krausberryPražské hudební kluby 3. – 9. června - 2 hlas a alexandrPražské hudební kluby 3. – 9. června - 2 norbi koPražské hudební kluby 3. – 9. června - 3 lili marlene martin němec ájaPražské hudební kluby 3. – 9. června - 4 vanua-2-475
Další fotky
Pražské hudební kluby 3. – 9. června - 5 jurkovič milkovPražské hudební kluby 3. – 9. června - 0 mrakoooo


Nepřehlédněte