Pražské rodinné domy mají záhadného návštěvníka, policie si s ním neví rady

30.6.2022
Jan Veselý

Snad každý z nás má nějaký koníček, a taky proč ne? Bez aktivity, která pomáhá rozptylovat naší posledními lety zkoušenou mysl by se jeden zbláznil. Ovšem u některých jedinců jejich záliba dokáže přerůst až v nebezpečnou obsesi. Zářným příkladem je muž, jehož nejmilejší zábavou jsou noční návštěvy nic netušících Pražanů.

Pražské rodinné domy již okolo roku pod rouškou tmy navštěvuje nevítaný host. Jeho přítomnost přitom odhalují pouze chybějící drobnosti či kamerové záznamy. Vždy si vybírá tzv. spící domy, kde následně pozoruje jejich obyvatele při spánku. V jednom případě dokonce seděl hned vedle devítileté dívenky, která spala ve svém dětském pokojíčku a upřeně na ní zíral. V případě, že se rozhodne odnést si ze svého nočního „výletu“ i nějaký ten suvenýr, tak zpravidla místnost, kterou prohledává zamkne a následně ihned i s lupem z domu odchází. Není výjimkou, že některé domy navštíví i víckrát do roka.

Dík kamerovým záznamům víme, že je podezřelý muž okolo šedesátého roku života. I přes to, že se v domech zjevuje téměř jako duch, tak je poměrně vysoký a mohutné postavy. Jeho šedivé vlasy a vousy jsou pak vždy hladce oholeny. Národnost bohužel dík kvalitě nahrávek určit s jistotou nejde.

Policie zdokumentovala sedm těchto případů, ovšem nelze vyloučit, že ve skutečnosti jich bylo mnohem více. Kriminalisté sami jsou pak v současné době zcela bezradní a žádají vás o jakoukoliv informaci, která by mohla pomoct k dopadení záhadného muže. Tomu pak hrozí vzhledem k spáchání hned několika trestných činů najednou až tříleté vězení.

Zdroj: PČRNepřehlédněte