Příběh, ze kterého mrazí. Němec předpověděl příchod Elona Muska už před 69 lety!

27.5.2021
Simona Knotková

Wernher von Braun proslul jako německý konstruktér raket. Za 2. světové války pracoval pro nacistické Německo, později přesídlil do USA, kde vyvíjel rakety pro NASA.

Jak daleko jsme s přípravami cesty na Mars? A víme přesně, co nás na rudé planetě čeká?

Jeho jméno budí kontroverzi zejména kvůli vězňům z koncentračních táborů, kteří pro něj vyráběli rakety V-2. Jeho role ovšem není jednoznačná, protože byl sám v roce 1944 zatčen gestapem. Zachránila ho přímluva Alberta Speera a skutečnost, že byl v nacistickém programu nenahraditelný.

Sociální sítě si v posledních měsících všimly ale ještě jedné podivnosti. Braun vydal v roce 1952 knihu Das Marsprojekt, ve které popisuje možnou expedici na Mars. Mimo jiné v ní mluví o jakémsi Elonovi, který této planetě vládne. Nejedná se přímo o jméno, ale spíše titul, jako je například ceasar (v češtině císař).

„Marťanskou vládu řídilo deset mužů, jejich vůdce byl volen ve všeobecných volbách každých pět let a nosil titul Elon. Dvě komory parlamentu schvalovaly zákony, které spravoval Elon a jeho kabinet. Horní komoře se říkalo Rada starších a mohlo v ní být pouze šedesát členů, z nichž byl každý Elonem jmenován na doživotí, proto k uvolnění místa docházelo až po smrti,“ píše prorocky Braun ve svém textu.

Kdo mohl tušit, že o skoro dvacet let později se narodí jistý Elon Musk, který skutečně ovládne kosmické cestování a za cíl si určí kolonizaci Marsu…Nepřehlédněte