• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Přiznání trans ženy: „Chtěla jsem vypadat jako má zesnulá manželka“

  25.1.2023
  Simona Knotková

  Sedmapadesátiletá Britka Cherylin Hall se úředně narodila jako muž. Po smrti své manželky už netají skutečnou identitu a vystupuje jako žena.

  „Lidé se mě ptají, kdy se ze mě stala žena. Pravdou je, že jsem jí byla odjakživa,“ začíná své vyprávění Cherylin.

  Před 30 lety, tehdy ještě jako muž Tony, se provdala za svou bývalou ženu Theresu. Byla to sebevědomá blondýna, která měla slabost pro podpatky a šaty. Cherylin později došlo, že právě to byl i důvod, proč se s ní dala dohromady. „Chtěla jsem vypadat přesně jako ona! Proto jsem se do ní zamilovala,“ vzpomíná na začátky jejich vztahu.

  Po pouhém týdnu chození Cherylin Therese odhalila, že se ráda obléká do ženských svršků. „První rok nebo dva to nějak tolerovala. Ke konci už ale věděla, že se za tím skrývá mnohem víc. Komplikovalo to náš manželský život a bylo to jádrem většiny našich hádek. Postupem času mi pomáhala nakupovat oblečení. Abych byla upřímná, byla to jen slabá náhrada za to, že jsem musela žít ve lži,“ vypráví.

  V roce 2016 Theresa onemocněla rakovinou, které po dlouhém boji nakonec v lednu 2019 podlehla. Bylo jí pouhých 54 let. Tehdy Cherylin došlo, že život je krátký a ona už nemůže plýtvat další roky života tím, že bude žít v přetvářce. Tonymu dala jednou provždy sbohem a začala veřejně vystupovat jako žena Cherilyn. Po hormonální léčbě ji nyní čeká operace pohlavních partií.

  I když nyní žije podle své skutečné identity, stále je to pro ni velmi náročné. „Když jdu ven, cítím se zranitelná. Pořád narážím na hodně odporu. Vidím ty páry, jak se šťouchají do zad a chichotají se, a já si moc dobře dokážu představit, co si asi říkají. Musím být ale sama sebou, nesmím dát na sobě nic znát a musím předstírat, že je všechno v pohodě. Trans ženy mají své místo na tomto světě. Jsme ale nepochopené,“ uzavírá.

  Zdroj: Tyla  Nepřehlédněte