Profesionální plzeňští hasiči zachraňují životy už 130 let!

24.8.2022
Andrea Jančová

V pátek 26. srpna 2022 oslaví profesionální hasiči z Plzně 130 let od založení profesionálního hasičského sboru v krajské metropoli. Celodenní oslavu pro veřejnost připravili do areálu Plzeňského Prazdroje. Začátek je v 10 hodin a vstup je zdarma.

„Dne 1. března 1892 ustanovila svým výnosem městská rada první hasiče z povolání. Velitelem sboru byl jmenován František Dlask, který byl doporučen pražskou městskou radou. Dne 15. března 1892 nastoupilo do služby prvních šest mužů. Od té doby se změnilo mnohé, ale profesionální hasiči slouží občanům Plzně nepřetržitě již 130 let, a to je důvod k oslavě,“ připomněl historii založení profesionálního sboru v Plzni mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petr Poncar.

Hasiči si pro zájemce připravili ukázky historické i současné techniky, dynamické ukázky činností hasičů při dopravní nehodě, ukázku lezecké skupiny, zásah na nebezpečnou látku, ukázku leteckých záchranářů a vrtulníku Armády České republiky a mnoho dalších ukázek. Děti si mohou užít zábavu na skákacím hradu.

Na akci se představí také Úsek dronů Správy informačních technologií města Plzně, který je součástí integrovaného záchranného systému. „Ukážeme naši techniku, kterou standardně používáme při zásazích, což je například termokamera, přibližovací kamera, tzv. rangefinder. Zájemcům popíšeme používanou techniku, zároveň budou moci zhlédnout naše prezentační video,“ uvedl za městské dronaře Josef Navrátil.

Zdroj :vz, Hasičský záchranný sbor Plzeňského krajeNepřehlédněte