Prvních 10 minut pracovního dne. Co vám pomůže dosáhnout lepších výsledků?

19.9.2018
Filip

Představte si na chvíli, že jste kuchař. přišel jste do kuchyně a máte začít vařit. Co uděláte jako první? Správně, nevrhnete se ihned do kuchtění, ale nejprve se zamyslíte. V praxi to znamená studium receptů, přemýšlení o nástrojích a vybavení, které budete potřebovat a shromáždění ingrediencí ve správném poměru dříve, než začnete pracovat. Pro zkušeného kuchaře se nejedná jen o časově úspornou techniku. Ale o stav mysli.

Nechce se vám pracovat? Známe 3 důvody, proč úkoly neustále odkládáte

Nejdůležitější část každého úkolu, je plánování.

Zůstaňme ještě chvíli u vaření. Naplánování každé složky a každého postupu přípravy dopředu, vám dá jedinečnou možnost dát veškerou svou pozornost k dosažení co nejlepšího výsledku. I když většina z nás nepracuje v kuchyni, můžeme se tímto přístupem inspirovat.

Co je první věc, kterou uděláte, když přijdete ke svému pracovnímu stolu? Kontrola emailů a kontrola záznamníku je pro většinu z nás zcela automatická. Pravdou ovšem je, že neexistuje horší způsob, jak odstartovat náš pracovní den. Tyto aktivity nás připravují o naše soustředění. Přivádí nás do reaktivního režimu, v němž jsou naší prioritou ostatní lidé. Vezměte si raději příklad „z kuchyně“.

7 povolání, která mužům připadají nejvíce sexy. Patříte mezi ně?

Sedněte si za váš stůl a zeptejte se sami sebe: „Končí můj pracovní den a já opouštím kancelář s příjemným pocitem odvedené práce. Co jsem dokončil?“

Tato technika vám pomůže zaměřit se na to, co je důležité, tedy co je potřeba během dne udělat.

Studie ukazují, že čím detailnější vaše představy o úkolech a nástrojích nebo podkladech, které budete potřebovat jsou, tím větší je šance na úspěch.

Jste bezcitní, arogantní a rádi se hádáte? Může za to horoskop

Usedání každé ráno s miniplánovací schůzkou sám se sebou, kdy si prioritizujete důležitá rozhodnutí s ještě čerstvou hlavou, vám nezabere více než 10 minut. V pozdějších hodinách dne, přichází úbytek energie a věnovat ho kromě činnosti ještě rozhodování, je zbytečné.

Nejnebezpečnější zvíře na zemi. Komár má na svědomí až milion obětí ročně

 

 Nepřehlédněte