Rady, tipy a triky, kterým říkáme prostě: babské rady!

20.1.2019
Renáta Šťastná
Další fotky

Ukládat zeleninu do lednice je v pořádku. Když vyložíme box papírovou utěrkou, vsákne přebytečnou vlhkost a zelenina se potom tak rychle nekazí a neplesniví.

Jedna lahůdková rada od hospodyňky: aby jí sekaná při pečení nepraskala a měla křupavou kůrku, potře ji buď rozšlehaným vajíčkem, nebo vodou, ve které rozkvedlala hladkou mouku.

FOTO: Babské rady počtvrté

Babské rady počtvrté - 1. papírové utěrkyBabské rady počtvrté - 2. sekanáBabské rady počtvrté - 3. bramborBabské rady počtvrté - 4. jablkoBabské rady počtvrté - 5. zub
Další fotky
Babské rady počtvrté - 6. hřebíčekBabské rady počtvrté - 7. lepící páskaBabské rady počtvrté - 8. skvrnaBabské rady počtvrté - 9. žvýkačkaBabské rady počtvrté - 10. povlečení

Každému se sem tam povede přesolit polévku. Snadná rada: vhodíme do ní pár kousků jablka nebo syrové brambory. Deset minut povaříme a potom kousky vytáhneme.

Bolavý zub, to je peklo. Lékař ani hojivá mast není po ruce. Pomůže hřebíček, který tlumí bolest. Nejlepší je olej nebo obklad ze silného hřebíčkového nálevu. Prý docela dobře pomůže i cucání celého hřebíčku.

Lepicí páska nesmí chybět v žádné domácnosti. Je to univerzální pomocník všude, kde je třeba. Dnes nám pomůže při zatloukání hřebíku. Na místo, kam má být zatlučen nalepíme kousek průhledné pásky. Zabrání drolení omítky. Budeme-li jej zatloukat do dřeva, nebude praskat.

Vychytávky první republiky – recepty z desetiminutové kuchyně se hodí i dnes!

Něco pro maminky: povedlo se vašemu děťátku pobryndat mrkvovou pochoutkou oblečení? Ihned po zamazání pokapejte postižené místo dětským olejíčkem a dejte vyprat.

Žvýkačka umí pěkně znepříjemnit život. Oděv, na kterém zůstala přilepená a nejde dolů, dáme na hodinu do mrazáku a pak ji snadno sloupneme.

Na leštění skel a zrcadel existuje řada fíglů. Jedna paní, která nechce používat chemické přípravky, používá horkou octovou vodu. A jiná zase povídala, že stejně dobře pomůže potřít lesklou plochu čerstvým bramborem, opláchnout čistou vodou a vyleštit novinami.

Tip na výlet: Lanovka, kolobrndy, koupání, cyklovýlety – to všechno u přehrady Lipno!

Zima je v plném proudu, ale až budeme ukládat zimní oblečení do skříně, zkusme místo igelitových pytlů a tašek použít staré povlečení. Oděv se nezmuchlá a zachová si svěží vzhled jako před uložením a navíc dýchá.Nepřehlédněte