Rally obrátila Boleslav naruby. Jak to všechno dopadlo?

Mladá Boleslav – Město přežilo 46. Bohemia Rally bez úhony. A že tyto závody bývají pořádně komplikované. Celá řada ulic byla totiž uzavřená a ani MHD nejezdila tak jak jezdí obvykle. Všechno se velkým závodům muselo podřídit.

Byť počasí o víkendu nepřálo, byl o závody značný zájem. Zástupy diváků přišly, aby viděly své oblíbené jezdce při soutěži, která má v Boleslavi velkou tradici. Jak se pilotům dařilo?

Středočeští záchranáři na náročné Rallye Rejvíz

„Hned na první rychlostní zkoušce druhé etapy se, přes po první etapě vedoucího Jana Černého, přehnal Kalle Rovanperä. Na druhé rychlostní zkoušce jej následoval i Jan Kopecký. Až do předposlední rychlostní zkoušky soutěže se Rovanperovi podařilo na Kopeckého získat pouze dvě sekundy, když svůj ranní náskok pět a půl sekundy navýšil na sedm a půl,“ uvedl tiskový mluvčí závodu Aleš Holakovský.

Předposlední rychlostní zkouška znamenala také nejdelší úsek závodu, který měřil celých 22 kilometrů. Při té ovšem intenzivně pršelo. Jan Kopecký už zde dle svého vyjádření s Kalle Rovanperou přestal bojovat a soustředil se na udržení prvenství v klasifikaci Mistrovství České republiky v rally, kde Rovanpera neboduje.

Nakonec zvítězila osádka Kalle Rovanpera / Jonne Halttunen nad Kopeckým a Dreslerem o necelých dvacet sekund a týmu ŠKODA Motosport se podařil vítězný „double“. Třetí byli Jan Černý a Petr Černohorský z Mogul Auto Šídlo Škoda týmu. Jako čtvrtá se umístila rakouská posádka Simon Wagner / Anne Katharina Stein na další Škodě Fabia R5.

Která auta „frčela“ v 70. a 80. letech v Československu? Socialismus lidem dopřál jen základní modely

„Velmi úspěšný závod mají za sebou Vojtěch Štajf s Veronikou Havelkovou na Volkswagenu Polo R5. Po konstantním výkonu obsadili pátou příčku absolutně a dokonce třetí v Mistrovství ČR. Šestí absolutně dokončili Miroslav Jakeš / Petr Machů na Škodě Fabia R5. Kdo naopak nebude na letošní Rally Bohemia nebude vzpomínat v dobrém, to budou Václav Pech / Petr Uhel,“ pokračoval Holakovský.

Druhá etapa ale také potvrdila svoji náročnost a záludnost. „V dopolední sekci pro havárii odstoupil do té doby čtvrtý Filip Mareš, když skončil v korytě potoka pod tratí rychlostní zkoušky Chloudov. Ze stejné pozice následně lehce havaroval na RZ Radostín také Jan Dohnal se svým Fordem Focus WRC 06 a ještě předtím na nové RZ Kvítkovice ukončil sloup i účinkování Karla Trojana v soutěži. Částečným smolařem, byť v cíli poměrně spokojeným, byl také domácí Štěpán Vojtěch, kterého z osmé příčky na jedenáctou sesadilo na RZ Radostín nefunkční turbo,“ dodal Holakovský.

Ve třídě 3 produkčních vozů zvítězil Martin Šikl s Mitsubishi Lancer Evo IX a atraktivní třídu 4 ovládli Petr Nešetřil / Jiří Černoch na Porsche 997 GT3.

Dnes, 13:40
Dobrodružný příběh, neuvěřitelný tak, že by se ho zdráhal zfilmovat každý jen trochu soudný filmový...
Dnes, 11:40
Nyní, tedy v době, kdy republiku i celý svět ovládá strach z neznámého onemocnění –...
Dnes, 10:20
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Dnes, 10:20
Řekové si rádi užívají života a jídlo je jedním z projevů tohoto užívání. Místní lidé...
Dnes, 09:05
Nejslavnější Remarquova kniha Na západní frontě klid je příběhem osmnáctiletého chlapce, který dobrovolně narukuje do...
Dnes, 08:59
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a profesorka Věra Adámková (oba Hnutí ANO) začátkem května slavnostně oznámili,...
Dnes, 08:10
Film Atentát režiséra Jiřího Sequense z roku 1964 je skutečným klenotem české kinematografie. I po...
Včera, 17:45
Diamantů jako vzácných kamenů si již od starověku vážili vládcové mnoha zemí. Až do 15....
Včera, 15:35
Když bratři Čapkové vymyslili slovo „robot“, netušili, že jejich sci-fi myšlenky se stanou reálnou vizí....
Včera, 13:25
Tisícina miligramu. Mohl bych sice napsat jeden mikrogram, ale to by nebylo tak efektní. Tečka...
Včera, 11:15
Herce Ladislava Hemmera si můžeme patrně nejvíce pamatovat z komedie Ducháček to zařídí, kde ztvárnil...
Reklama