Rally obrátila Boleslav naruby. Jak to všechno dopadlo?

Mladá Boleslav – Město přežilo 46. Bohemia Rally bez úhony. A že tyto závody bývají pořádně komplikované. Celá řada ulic byla totiž uzavřená a ani MHD nejezdila tak jak jezdí obvykle. Všechno se velkým závodům muselo podřídit.

Byť počasí o víkendu nepřálo, byl o závody značný zájem. Zástupy diváků přišly, aby viděly své oblíbené jezdce při soutěži, která má v Boleslavi velkou tradici. Jak se pilotům dařilo?

Středočeští záchranáři na náročné Rallye Rejvíz

„Hned na první rychlostní zkoušce druhé etapy se, přes po první etapě vedoucího Jana Černého, přehnal Kalle Rovanperä. Na druhé rychlostní zkoušce jej následoval i Jan Kopecký. Až do předposlední rychlostní zkoušky soutěže se Rovanperovi podařilo na Kopeckého získat pouze dvě sekundy, když svůj ranní náskok pět a půl sekundy navýšil na sedm a půl,“ uvedl tiskový mluvčí závodu Aleš Holakovský.

Předposlední rychlostní zkouška znamenala také nejdelší úsek závodu, který měřil celých 22 kilometrů. Při té ovšem intenzivně pršelo. Jan Kopecký už zde dle svého vyjádření s Kalle Rovanperou přestal bojovat a soustředil se na udržení prvenství v klasifikaci Mistrovství České republiky v rally, kde Rovanpera neboduje.

Nakonec zvítězila osádka Kalle Rovanpera / Jonne Halttunen nad Kopeckým a Dreslerem o necelých dvacet sekund a týmu ŠKODA Motosport se podařil vítězný „double“. Třetí byli Jan Černý a Petr Černohorský z Mogul Auto Šídlo Škoda týmu. Jako čtvrtá se umístila rakouská posádka Simon Wagner / Anne Katharina Stein na další Škodě Fabia R5.

Která auta „frčela“ v 70. a 80. letech v Československu? Socialismus lidem dopřál jen základní modely

„Velmi úspěšný závod mají za sebou Vojtěch Štajf s Veronikou Havelkovou na Volkswagenu Polo R5. Po konstantním výkonu obsadili pátou příčku absolutně a dokonce třetí v Mistrovství ČR. Šestí absolutně dokončili Miroslav Jakeš / Petr Machů na Škodě Fabia R5. Kdo naopak nebude na letošní Rally Bohemia nebude vzpomínat v dobrém, to budou Václav Pech / Petr Uhel,“ pokračoval Holakovský.

Druhá etapa ale také potvrdila svoji náročnost a záludnost. „V dopolední sekci pro havárii odstoupil do té doby čtvrtý Filip Mareš, když skončil v korytě potoka pod tratí rychlostní zkoušky Chloudov. Ze stejné pozice následně lehce havaroval na RZ Radostín také Jan Dohnal se svým Fordem Focus WRC 06 a ještě předtím na nové RZ Kvítkovice ukončil sloup i účinkování Karla Trojana v soutěži. Částečným smolařem, byť v cíli poměrně spokojeným, byl také domácí Štěpán Vojtěch, kterého z osmé příčky na jedenáctou sesadilo na RZ Radostín nefunkční turbo,“ dodal Holakovský.

Ve třídě 3 produkčních vozů zvítězil Martin Šikl s Mitsubishi Lancer Evo IX a atraktivní třídu 4 ovládli Petr Nešetřil / Jiří Černoch na Porsche 997 GT3.

Dnes, 18:56
Sněmovna bude dál projednávat novelu poslanců KSČM, podle níž by majetková přiznání museli pravidelně podávat...
Dnes, 15:57
Od pondělka můžete zavítat do vybraných zámeckých parků a zahrad. S ohledem na aktuální vládní...
Dnes, 15:34
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 15:34
Vicepremiér, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí odletí do Moskvy,...
Dnes, 14:43
Za první dva dny bylo podle ministerstva zdravotnictví testováno ve školách přes 372 tisíc žáků...
Dnes, 13:55
Všem samoplátcům najednou vláda nemůže umožnit odjet do lázní, v první fázi se proto chce...
Dnes, 13:25
Onemocníte při každé příležitosti a užíváte antibiotika, ale bez žádaného efektu? Příčinou může být oslabený...
Dnes, 11:57
Nejslavnější česká rosnička a také herečka a moderátorka bere rok života bez pořádného hraní jako...
Dnes, 11:15
Ta kniha mi připadala jako zjevení. Konečně barevná vazba, mezi padesáti odstíny šedi. Nyní nemám...
Dnes, 08:48
Policisté nebudou venku ani uvnitř kontrolovat dodržování omezení pro setkávání maximálně dvou lidí, které vláda...
Dnes, 04:18
Advokát Zdeněk Koudelka navrhl Nejvyššímu správnímu soudu (NSS), aby zrušil sobotní opatření ministerstva zdravotnictví omezujíci...
Reklama