Rozchod je zatěžkávací zkouška života. Jak ho překonat a neutápět se v depresích?

12.12.2018
P98

Smiřte se s realitou

Poněkud úsměvná věta, když vám někdo řekne, abyste se s tím smířili. Pravděpodobně budete chtít danému člověku dát pěstí mezi oči. Musíte přijmout fakt, že tohle je realita a vše se děje z nějakého důvodu. I když se to zdá jako klišé, tak život jde dál a vy musíte taky. Proto se soustřeďte na to, jak si svou situaci co nejvíce zpříjemnit. Žádné kdyby bohužel neexistuje. Můj děda vždycky říkával oblíbené české pořekadlo:,, Kdyby byly v řiti ryby, nebylo by rybníka.“

V Česku se nachází kout zla. Neuvěříte, co tajemného se v něm ukrývá

Nehledejte náplast ani pomstu

Ačkoliv se na začátku zdá skvělý nápad najít si tzv. náplast, tedy v překladu někoho jiného, nedělejte to. Každý člověk potřebuje trochu odstup, aby si uvědomil, co mu ve vztahu chybělo, vadilo. Většinou tyto náplasťové známosti nemají dlouhá trvání, a v zapomenutí vám rozhodně nepomohou. To stejné platí i o pomstě, když si dotyčný expartner najde někoho jen proto, aby se druhému pomstil. Je to ubohé a navíc ubližujete nejen sobě, ale i druhému člověku, který se stal právě nevinnou obětí. Pokud se do téhle situace dostanete, kdy si váš expartner okamžitě najde náhradu a dává vám to, jak se říká pěkně vyžrat, nevracejte mu to. Ze špatného úmyslu nikdy nevzejde nic dobrého a dotyčný se vytrestá sám. Věřte, že karmický zákon tady byl, a bude fungovat i nadále.

Vyhýbejte se společným místům

Pokud člověku někdo chybí, podvědomě má tendence se vyskytovat na místech, kde by našel toho, kdo mu schází. Vyhněte se tomu. Způsobíte si akorát větší bolest a nepohnete se z místa.

Užívejte si život

Vztah rozhodně není vězení, ani klec, ve které neexistuje zábava. Co ale z vlastní zkušenosti mohu doporučit je, abyste si na deset minut sedli a napsali si několik bodů, několik věcí, které jste třeba ve vztahu vzhledem k tomu druhému nemohli dělat. Zaměřte se na pozitiva, která vám právě daná svoboda nabízí. Nemohli jste to či ono, protože tu byl vždycky malý zádrhel v podobě partnera? Není lepší čas na to dohnat určité věci, na které jste právě třeba i kvůli vztahu neměli čas. Chyběli vám dámské večery s kamarádkami? Nebo jen klidné sledování fotbalu a popíjení piva u televize?

Naučte se ovládat svoje sny. Víme, jak si navodit a vychutnat lucidní spánek

Obklopte se rodinou a přáteli

Neuzavírejte se doma. Naplánujte si každý den, sejděte se s někým. Lidé okolo vás vám jistě pomohou, podpoří. Není nic horšího než se babrat v sebelítosti. Nemyslete na to, co jste mohli udělat jinak, abyste zachránili vztah. Místo toho si jděte s kamarády zacvičit, vyplavte endorfiny. Užívejte si rodinné chvíle s nejbližšími. Pokud vám to pomůže, vyzpovídejte se jim. Ale zkuste už na to vše přestat myslet. Nemohu si odpustit oblíbenou větu z mé oblíbené pohádky S Čerty nejsou žerty:,, A hlavně nemyslet…“

Neničte společné věci

Znáte to, popadne vás vztek nad zpackaným vztahem a rozcupujete vaše společné fotky a nejradši byste se i vy vykoupali v kysličníku, jen abyste se zbavili pocitu na dotyčného expartnera. I když se to může zdát, jako poněkud podivná rada, neničte fotky. Až vše přebolí, protože i bolest zlomeného srdce potřebuje na léčení svůj čas. A právě čas je nejlepší lék. Jednou se možná ohlédnete zpět a bude vám líto, že vám nezbyla žádná vzpomínka. A až se dostanete do téhle fáze, kdy se jen s úsměvem pozastavíte nad minulým vztahem, víte, že už je porozchodová fáze skutečně za vámi.

5 tipů na pohodové Vánoce bez chaosu. Víme, jak nepropadnout panice a vychutnat si jeNepřehlédněte