Byly dříve hračky lepší a bezpečnější než nyní? S čím si hrají dnešní děti?

28.2.2019
Karolína

Sliz

Divíte se, proč vám rychle mizí sprchové gely, zubní pasty nebo lepidla? Možná je za tím vaše dítě, které se snaží vyrobit sliz. Poslední dva roky se rozmohl trend výroby slizů, které posléze můžete mačkat, napínat, prodávat nebo se s nimi prostě jen chlubit ve škole. Návody na tyto pokusy děti čerpají z YouTube, a aby byla hmota co nejoriginálnější přidávají do ní třeba potravinářské barvivo nebo třpytky. Určitě se na ně nezlobte! Třeba ze svých potomků jednou budete mít vědce.

Aplikace pro děti se zrakovými vadami jdou stáhnout do mobilu. Děti cvičí formou hry

Jak vyrobit sliz
(Youtube / Stellinka Hvězdička)

Robotická zvířátka

Yellies jsou roztomilá robotická zvířátka, která reagují na hlas. Jsou určená pro děti od 5 let, každé má jinou barvu a osobnost. Děti s nimi mohou dělat závody. Jednoduše jde o to, že čím více dítě křičí, tím rychleji potvůrka utíká. Dalo by se říci, že je to taková alternativa hraček na setrvačnost, jenže je rok 2019 a trh se musí podřizovat poptávce. Jen stěží svého potomka zaujmete pomalu skákající žabkou či autíčkem jedoucím v jednom směru.

 

Daniela Choděrová: Děti jsou pro mě základ

 

Děti si zkrátka pořád mají kde a s čím hrát. Je pravda, že většina hraček, které je zajímají, jsou robotizované, ale stále si hrají i s klasickými stavebnicemi či panenkami. Když však přijde nějaký trend, musí ho mít všechny děti. Dříve to byla céčka, potom pogy, dnes je to sliz.

 Nepřehlédněte