Seriál Most! skončil. Bude další řada? A co po něm zůstalo?

Z komediálního seriálu Most! se stal během odvysílaných osmi dílů fenomén. Televizní hit se probírá u piva, ale i v kadeřnictví, MHD nebo u rodinného stolu. Hlášky jako Drž úhel! nebo Dycky Most! stačily během necelých dvou měsíců zlidovět. V médiích a na sociálních sítích se vede diskuse o tom, jestli Most!, který se trefuje do xenofobů i Romů, stereotypy spíše boří nebo naopak podporuje. Většina je ale stejně zajedno v tom, že by uvítala pokračování.

Na televizní obrazovky se další řada veleúspěšného seriálu bohužel asi nedostane. „Já se bojím, že dvojka nebude. Ti kluci takhle nepracují. Vím, že jednou Honza Prušinovský udělal film po Okresním přeboru, tuhle zkušenost má za sebou, to byl Poslední zápas Pepika Hnátka, a já jsem o tom s ním nikdy nemluvil, jaký k tomu má vztah, že to udělal, ale rozhodně bych ty indície měl, kdyby to v nich pracovalo, a já je skutečně nemám, takže si myslím, že Most! bude skutečně osmidílná série a nazdar,“  řekl v rozhovoru na Radiožurnálu představitel Luďana herec Martin Hoffmann.

Chci, aby nám bílí přenechali trh s perníkem. Seriál Most! baví národ. Která hláška vítězí u vás?

Seriálová turistika

A přece, s poslední klapkou Most! tak úplně nezmizí. Pokud ponecháme stranou diskuse o tom, jak moc Čechům satirický seriál nastavil zrcadlo a změnil vztah k menšinám, v reálném životě z něj bude určitě těžit ten skutečný Most.

Tamní radnice zavětřila příležitost a začala tisknout trička a placky s tematikou seriálu. Podporuje tak takzvanou seriálovou turistiku. Poslední díl sledovali tvůrci v ikonické restauraci Severka, kam se kvůli fotkám u baru nebo na oblíbených místech hlavních postav sjíždějí lidé z celé republiky. Oblíbený je prý také vrch Hněvín, kam se vypravil Eda na očistnou procházku nebo otočený kostel Nanebevzetí Panny Marie, který trápí seriálového faráře.

Věděli jste, že: Ve skutečnosti na Hněvíně boží muka nenajdete a otočený kostel je i přes špatnou světovou stranu vysvěcený. Více o nejzajímavějších faktech o seriálu Most! se dozvíte ZDE:

Kladivo na transky, nadabovaná Dáša a kriminálník Franta. Nejzajímavější fakta o seriálu Most!

Snědou tíseň podporují tisíce lidí

Zajímavý také bude další osud facebookové stránky fiktivní neziskové organizace Snědá tíseň, jejímž cílem má být pomoc Romům v těžké situaci. Ve čtvrté epizodě ochrání Franta Luďana před nářezem od rozčilených Romů vymyšlením organizace Snědá tíseň, které má být Luďan koordinátorem. Společně s Čočkinem pak spustí facebookovou stránku, ke které se houfně přidávají seriáloví Romové. Co však už tvůrci pořadu nedomysleli je to, že po odvysílání dílu začaly Facebook Snědé tísně sledovat tisíce fanoušků seriálu.  V době vzniku tohoto textu jich bylo přes 35 tisíc.

FOTO: Most!

Most! - klapka, MostMost! - mostMost! - dáša, Most!Most! - most logoMost! - most

Na profilu Snědé tísně není dosud jediný příspěvek, otázkou zůstává, jestli to tak i zůstane nebo jsou se stránkou jiné plány. Pro srovnání sdružení Romea, které aktivně bojuje proti rasismu a podporuje romskou komunitu, má zhruba o 5 tisíc sledujících méně.

Dnes, 18:35
Nevíme, jaký názor by na to měli v Americe, ale pro náš humoristický měsíčník SORRY...
Dnes, 16:16
Na rozhraní Národního parku Vysoké Taury a Zillertalských Alp najdou turisté skutečný přírodní unikát, jeden...
Dnes, 14:02
O prázdninách můžeme začít s nakládáním ovoce do alkoholu a cukru. A na podzim si...
Dnes, 10:16
Devátá hodina večerní byla v mnoha rodinách časem, kdy se ztišilo rádio, zkušená ruka naladila...
Dnes, 09:33
Milovníci památek a historie jistě budou souhlasit, že v okolí Prahy se vyskytuje poměrně mnoho...
Dnes, 08:03
Přesně před dvaašedesáti lety došlo k tragické události na železnici u Frýdlantu v severních Čechách....
Včera, 16:00
Dědeček na prastaré, zažloutlé fotografii, se usmívá. Bůhví, kdo tu fotku před více než sto...
Včera, 12:04
Někteří vlastníci pozemků v Netvořicích na Benešovsku nesouhlasí s obchvatem. Podmiňují jeho stavbu platným stavebním povolením...
Včera, 11:30
Kdo by neznal Woodstock? Tím naším byl 1. Československý beat festival v roce 1967 v...
Včera, 10:02
Pořád je se co učit, a tak se mohou leccos dozvědět jak začínající hospodyňky, tak...
Reklama