4℃
Dnes je 20. listopad , svátek má Nikola

Plánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání

Plánovaná stavba hal společnosti Goodman Czech Republic u Zdib u Prahy se má probírat na veřejném jednání na přelomu ledna a února. Obyvatelé obce se obávají zhoršení životních podmínek, například hluku, znečištění, nárůstu dopravy a podobně. Haly mají zabírat plochu 76 tisíc metrů čtverečních.

„Proti záměru byly v řízení EIA (posuzování vlivu na životní prostředí) podány desítky negativních vyjádření veřejnosti, spolků, obce Zdiby, okolních obcí, měst a městských částí hlavního města Prahy,“ informovala ČTK Eva Slavíková z občanské iniciativy Stop haly Goodman Zdiby.

Občané se mohou vyjádřit do třetiny ledna

K záměru se loni vyjádřila i středočeská krajská rada, která požadovala podrobnější rozpracování dopravní situace a vlivu na pohodu bydlení a také posouzení vlivu na změnu krajinného rázu a zhodnocení vlivů na zdraví obyvatel. Přepracovaná dokumentace byla zveřejněna na začátku prosince.

Zdiby se snaží usměrňovat dopravu v obci, chybí okruh kolem Prahy

Obec nechala k posudku vlivu na životní prostředí i k jeho upravené podobě vypracovat odborný posudek. Spolu s připomínkami občanů, spolků a občanských iniciativ ho v rámci vyjádření k dokumentaci projedná středočeský krajský úřad. Lhůta pro zaslání vyjádření uplyne v první třetině ledna.

Dopravní zátěž je vysoká už nyní

Podle webových stránek obce www.obeczdiby.cz připravuje krajský úřad veřejné projednání v sokolovně ve Veltěži, která patří ke Zdibům. Na dotazy budou odpovídat představitelé zúčastněných firem a organizací.

Boj s odpadem: Ve Zdibech by se už neměly kupit odpadky na jedné hromadě

Logistický areál se dvěma halami má vzniknout při severovýchodním okraji obce Zdiby mezi dálnicí D8 a silnicí druhé třídy 608, doprava z něj se má napojovat na silnici 608 a dále přes exit 1 na dálnici D8. Obec už nyní trpí značnou dopravní zátěží, u nájezdu i sjezdu na dálnici se ve špičce často tvoří kolony.

FOTO: Plánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání

Plánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání - zdiby obecní úřad wikimedia commonsPlánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání - zdiby wikimedia commonsPlánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání - OLYMPUS DIGITAL CAMERAPlánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání - zdiby chatová oblast wikimedia commonsPlánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání - zdiby benzinka wikimedia commons
18.11.2019
Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude předseda...
17.11.2019
Flexibilní veřejné osvětlení, které šetří peníze i přírodu, rozjeli v pilotním projektu v Českém Brodě...
14.11.2019
Středočeský kraj přispěje na obnovu lesních porostů a budování oplocenek. O dotaci požádalo 203 lesních...
13.11.2019
Prosté, až vás zamrazí, hluboké, až vás donutí k zamyšlení. Těmito slovy zhodnotil generální ředitel...
13.11.2019
Opoziční zastupitel Pavel Šanda upozornil na to, že z neratovické polikliniky odcházejí lékaři, podle dostupných...
12.11.2019
V neděli 20. října se v úvalském centru volnočasových aktivit Pětašedesátka konal křest knížky o...
11.11.2019
Mezinárodní řád Křižovníků s červeným srdcem – Cyriaci (International order Knights of the cross, with...
11.11.2019
V posledním roce se mluví o velkém rozvoji tramvajové sítě v Praze. Oprašují se nejrůznější...
8.11.2019
Otevřený dopis předsedovi Pirátské strany Ivanu Bartošovi (dále předsednictvu Pirátů, členům pražského vedení, primátorovi, zastupitelům...
6.11.2019
Přesně po dvou týdnech, od vyhlášení omezení a změn v pražské MHD, přichází ROPID s...
Reklama