Silnice nižších tříd jsou v Pardubickém kraji pokryty zybtku tajícího sněhu, řidičům se doporučuje obezřetnost

27.11.2021
Redakce

Na silnicích nižších tříd v Pardubickém kraji leží po sněžení zbytky rozbředlého sněhu. Řidiči musejí být opatrní ve vyšších polohách Chrudimska, Orlickoústecka a Svitavska. V jihovýchodní části kraje hrozí na silnicích náledí nebo zmrazky. Při mrznoucích mlhách by se mohla tvořit námraza, uvedli silničáři a meteorologové.

Sněžení nadělalo v Pardubickém kraji potíže řidičům zejména v pátek v noci ve východní polovině kraje. „Na Svitavsku jsme v souvislosti s počasím měli do půlnoci 13 výjezdů a na Orlickoústecku 18,“ uvedli dnes pardubičtí hasiči. Největší komplikace byla na silnici I/35 u Gruny, kde se na zledovatělé silnici vytvořila dlouhá kolona uvízlých nákladních automobilů. Jeden člověk zemřel při srážce tří aut mezi Českou Třebovou a Třebovicemi na Orlickoústecku.

Zbytky sněhu po pluhování dnes pokrývají především silnice na Hlinecku, Lanškrounsku, Litomyšlsku, Moravskotřebovsku, Žamberecku a v Železných horách. Na silnici první třídy číslo 11 v úseku od Jablonného nad Orlicí přes Suchý vrch do Červené Vody silničáři po pátečním silném sněžení osadili značky nařizující řidičům použití sněhových řetězů.

Teploty se ráno v Pardubickém kraji pohybovaly několik stupňů pod nulou, na horách bylo kolem minus šesti stupňů Celsia. Dnes by mělo být v kraji oblačno až zataženo s ojedinělým sněžením. Teploty by se měly pohybovat od jednoho do čtyř stupňů.

zdroj: jv/ctk


Témata:

Nepřehlédněte