Silnice v Ústeckém kraji byly odpoledne sjízdné, hasiči odklízejí popadané stromy

4.2.2023
Doris Drienová

Silnice v Ústeckém kraji byly odpoledne sjízdné bez omezení, na horských cestách leží místy rozbředlý sníh. Během noci v kraji sněžilo, přes den sníh na většině míst v kraji roztál. Vyplývá to z dopravních informací Ředitelství silnic a dálnic. Dopravu komplikoval přes noc také silný vítr, který lámal stromy a větve. Ze silnic je pak uklízeli hasiči, kteří vyjížděli od 21:00 do 06:00 k 84 zásahům. Informovali o tom na twitteru.

V několika případech museli hasiči stromy odklízet i z drátů elektrického vedení. Nejvíc zásahů měli na Ústecku, kam vyjeli 20krát. V Chomutově spadl strom na dvě zaparkovaná auta. Na devíti místech zajišťovali hasiči uvolněné plechy na střeše. V Sobědruhách na Teplicku vítr zlomil stožár. V Kadani na Chomutovsku hasiči zajišťovali uvolněné fotovoltaické panely. V Přestanově na Ústecku spadlo vedení vysokého napětí. V Ústeckém kraji bylo ve 12:30 bez proudu asi 200 odběrných míst, řekla mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová. Asi 100 domácností bylo bez proudu v Horním Jiřetíně na Mostecku.

Sněhově přeháňky by se měly podle meteorologů vyskytovat jen ojediněle. Později odpoledne a večer hrozí lokální výskyt náledí nebo zmrazků.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte