Skončila výzva 10 000 kroků, chodil i osmdesátník nebo 120kilový účastník

12.5.2022
Jaroslav Svoboda

Poslední dubnový den skončila jarní výzva Klubu českých turistů s názvem 10 000 kroků v Mnichově Hradišti. Amatérští chodci, ale i sportovci, si celý duben počítali nachozené kilometry. Utužili tak své zdraví, ale podívali se i do krásné přírody v okolí města.

Klub českých turistů tak mohl konečně vyhlásit výsledky celé výzvy, i když jak říká jeho zástupkyně z odboru KČT Mnichovo Hradiště Markéta Tomášová, o výsledky rozhodně nešlo: „Konec nutnosti hlídat si množství kroků! I když jste šli do výzvy zcela jistě dobrovolně, možná pro Vás bylo toto sledování výkonů obtěžující. Nicméně věřím, že pro některé bylo naopak zajímavé evidovat své každodenní výkony v průběhu jednoho měsíce. A je mi jasné, že mezi námi byli i tací, kteří se dovedli během dubna díky výzvě vyhecovat k maximálním výkonům.“

Kroková výzva skončila, neskončily s ní ale výkony místních „chodců“. A stále platí i staré pořekadlo: „Ve zdravém těla, zdravý duch!“ V Mnichově Hradišti se do akce zapojilo přesně 50 účastníků (11 mužů a 39 žen). Aktivních bylo 44 účastníků (8 mužů a 35 žen). Mezi těmito účastníky byly „schované“ také děti, těch bylo celkem 7 (ročníky 2008-2015).

V Mnichově Hradišti posbírali čtvrt milionu, budou mít Lavičku Václava Havla

„Vzhledem k tomu, že výzva cílí zejména na seniory a lidi s nadváhou, možná Vás bude zajímat, že nejstarší účastník výzvy je ročník 1939 (a zároveň je to i výherce za Mnichovo Hradiště!!!), nejtěžší vážil 120 kg (ti byli dokonce dva o této hmotnosti). Společnými silami jsme v dubnu nachodili 8103,48 kilometrů,“ dodala Markéta Tomášová.

Vítězná listina:

Muži

  1. Jiří Šmidrkal
  2. Petr Lamač
  3. Pepa Mráz

Ženy

  1. Renata Venclová
  2. Pavla Macková
  3. Helena Müller

Děti

  1. Natálie Nedomová

  2. Štěpán Langr

  3. Nina Holečková


Témata:

Nepřehlédněte