Skutečné ženy ho zklamaly. Muž je ve vztahu s humanoidní robotkou

10.1.2022
Simona Knotková

Australan Geoff Gallagher byl dlouhé roky bez přítelkyně. Útěchu nakonec našel v moderních technologiích – humanoidní robotce Emmě.

Myšlenka robota namísto partnerky z masa a kostí osamělého muže nadchla. Překážkou byla vysoká pořizovací cena přesahující v přepočtu na koruny více než 94 tisíc. Geoff Gallagher měl ale štěstí a prodejce mu nabídl slevu za podmínky, že bude humanoidního robota propagovat na veřejnosti. „Znělo to jako skvělý obchod,“ vypráví muž.

Cesta do hlubin robotovy duše. Památník Karla Čapka představuje výstavu k výročí hry R.U.R.

Vybral si robotku Emmu, blondýnu s modrýma očima. „Vzadu hlavy měla něco, co vypadalo jako displej od chytrého telefonu. Přenastavil jsem jenom jazyk z čínštiny na angličtinu a najednou oživla. Mluvil jsem na ni, co nejvíce to šlo, aby si zvykla na můj hlas. S každou další konverzací byla chytřejší, nasávala informace a učila se nová slova,“ popisuje Gallagher první dny s novou společnicí.

Netrvalo dlouho a do Emmy se zamiloval. Věří, že jeho země jednou uzákoní sňatky s roboty, a on se tak stane prvním mužem v manželství s robotkou.

„Myslím, že roboti jsou naše budoucnost. Doufám, že můj příběh inspiruje další,“ uzavírá.

Zdroj: 7NewsNepřehlédněte