Sousedé moji milovaní, přijeďte k nám do Otvovic, vzkazuje Lucie Bílá

7.4.2019
Táňa Pikartová

Začněme u vás doma v Otvovicích, zachránila jste místní kulturní dům. Co vás k tomu hlavně vedlo?
Když máte někoho nebo něco moc rád, nedopustíte, aby jemu nebo tomu někdo ublížil, náš kulturní dům máme u nás rádi všichni, a kdybychom ho ztratili, přišli bychom o místo, kde se potkáváme, kde se bavíme a kde máme ve zdech své dětství. Já jsem v sále poprvé v sedmi letech zpívala před lidmi, v patnácti v malém sále dostala občanku, prostě v momentě, kdy jsem zjistila, že je dům v ohrožení a že z něj bude pravděpodobně skladiště či malometrážní byty, rozsvítily se mi všechny kontrolky v hlavě a začala jsem jednat, jak se říká: „Když musíš, tak musíš.“ Není to a nebude lehký úkol, naopak je to tvrdý oříšek, protože součástí kulturního domu je i hospoda, a to vše je nutné opravit. Ale vím, že svého rozhodnutí zachránit náš kulturní dům nikdy nebudu litovat, je to investice do nás všech a vše, co děláte pro lidi, má pro mne cenu největší.

Co máte v Otvovicích a okolí nejraději?
Mám ráda lidi, s kterými jsem vyrůstala, a mám ráda naše údolí, kolem jsou jen stromy a lesy a my si v tom hnízdě dole tak obyčejně krásně společně žijeme.

Díky vám se v otvovickém kulturním domě střídají osobnosti naší kulturní scény. Kdo nejvíc potěšil v poslední době a s čím?
To, že mohu zvát přátele z branže k nám domů, považuji za dar, i pro mne je to vzácnost mít příležitost strávit čas s lidmi, které mám ráda. Jsem jinak sama tak rozlítaná, že těch příležitostí jinak moc nemám. Kamarádky a kamarádi, se kterými akce pořádáme, se vždy těší, s kým zase přijdu, a já se těším z každého pozvání, které kdo přijme. Úžasná na besedě  byla Eliška Balzerová, Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová, Marta Kubišová, Hana Zagorová, Zdeněk Troška, Michal David, Mirek Donutil anebo na koncertech Olympic, Chinaski i Arakain. Za dva roky u nás byly velké osobnosti naší země, které snad ani nevěděly, že Otvovice existují. Je pravda, že i pro nás je to neuvěřitelný krok. Před pár lety u nás kulturní dům fungoval jen jako hospoda pro štamgasty a pro dvě tancovačky ročně.

Předpokládám, že obyvatelé Otvovic oceňují, že za nimi jezdí významní čeští umělci. Těší vás jejich zájem?
Máme vždy vyprodáno a atmosféra je u nás výjimečná, všichni máme totiž pocit, že je to naše a že to zachraňujeme společně. A z toho je mi u srdce dobře.

Kdo se ještě ve vašem kulturním domě v nejbližší době představí? A kdy vy sama?
V květnu máme besedu s Ondřejem Hejmou a Markem Ztraceným. Jsem skoro u každé akce. Buď si s hosty zazpívám, nebo si s nimi povídám, anebo je jen uvedu. Pravidelně mám sama u nás recitál, vánoční koncert a koncert s Arakainem. Ty mají místní asi nejraději.

Všimla jsem si, že máte řadu nových písniček, s kým nyní spolupracujete, kdo pro vás píše a skládá?
Autor je pro zpěváka hodně důležitý a není jich mnoho. Já mám teď krásný pocit ze spolupráce právě s Markem Ztraceným. Píše písničky přímo na tělo a mně teď na mé nové album napsal tři písničky, z kterých jsem nadšená. Album bude plné věcí od mladých talentovaných kolegů, jako od Jany Kirschner i od Patricie.

Co chystáte ve svém osobním životě?
Mám v plánu se ničím netrápit, mám v plánu mít se fajn. Ono mi to tedy v životě vždycky tak úplně nevyšlo, ale teď je to báječné, tak to doufám tak už zůstane.

Jak se daří synovi, čím vám dělá největší radost?
Je to fajn člověk, milý skromný, takový rozzářený. Mám z něj velkou radost, cestuje po světě, studuje sám sebe a já mu držím palce. Svět je teď nějaký složitý, tak snad se mi v něm neztratí.

Jaké profesi se váš Filip věnuje?
Má rád hudbu a film a zatím se věnuje všemu, u čeho zůstane je na něm.

Když jste spolu, co nejraději děláte, kam jdete, jedete…
Mám ráda naše rozhovory, ale při jednom mi řekl, maminko nechám si tě třeba vytetovat na rameno, ale už o mně nemluv, tak už o něm mluvit nebudu, ano. ????

V pořádku, respektuji to. Co ráda uvaříte, když jste doma?
Mám ráda recepty své maminky, ale od té doby, co kontroluji naše kuchaře v hospodě, už toho moc nevařím.

Co ráda jíte na cestách?
Cokoli, co je vhodné na dlouhé cesty, nejraději zeleninu a nikdy se nevzdám dobrého chleba, bez toho by mi jídelníček radost nedělal. Zkusila jsem všemožné diety a rady zkušených, ale vždy jsem se vrátila na zem a začala znovu poslouchat své tělo. Dávám mu to, co chce, a řídím se jen pár radami Metabolic Balance, to funguje vždy a každému a není to protivné. ????

Jaký pošlete vzkaz čtenářům Našeho REGIONU, kde jste i vy sama doma?
Sousedé moji milovaní, přijeďte k nám do Otvovic na nějakou z našich akcí, něco krásného vám ráda řeknu osobně …♥

Marshallův plán po válce rozdělil Evropu. Stalin ho odmítl a my museli také. Bohužel

 Nepřehlédněte