„Socha Strážce vznikla původně jako komorní plastika. Vzhledem k jejímu vhodnému tvarosloví a tématu jsem se ji rozhodl minulý rok převést do monumentálního měřítka. Co dodat k samotné plastice? Osobně to cítím tak, že časy jsou neklidné, někdy až bouřlivé a svět se mění spíše k horšímu. Mimo jiné asi potřebujeme i Strážce, silného strážce. Možná přijde i čas povolat Blanické rytíře,” vyjádřil se autor.
Stefan Milkov (*1955), rodák z Bohumína, vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a následně studoval v ateliéru Sochařství na Vysoká škole uměleckoprůmyslové v Praze. Mezi léty 1987 až 1991 byl členem skupiny Tvrdohlaví. V současné době žije a pracuje v Praze.
V rámci festivalu byly na třinácti místech Prahy rozmístěny plastiky Stefana Milkova, Jaroslava Róny, Kurta Gebauera, Michala Gabriela, Jana Dostála, Kryštofa Hoška a pěti zahraničních sochařů. Festival potrvá do 30. září.
Zdroj: web Prahy 2






















