Hendikepovaní lidé nachází uplatnění v logistickém skladu u Prahy

V logistickém skladu ve Strančicích nedaleko Prahy se zaměřují na zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Cíleně jim dávají příležitost začlenit se do pracovního kolektivu, takto přijalu už přes dvacet postižených. Jejich čtyři hendikepovaní zaměstnanci byli nominováni na cenu Zdravotně postižený zaměstnanec roku, v anketě sice nevyhráli, pro své kolegy jsou ale vítězi každý den.

Logistická firma ve Strančicích se hlásí k principu rovných příležitostí pro všechny a tak rozjeli projekt, který dává lidem s postižením příležitost začlenit se do pracovního procesu a rozšířit své sociální kontakty.

„O práci s hendikepovanými se zajímáme dlouhodobě. Už 15 let spolupracujeme s Centrem Paraple, angažujeme se v projektu Srdcerváči, hlavně ale vytváříme podmínky pro to, aby se dobré záměry proměnily v realitu,“ říká ředitel společnosti DB Schenker Tomáš Holomoucký.

Jedním ze těchto zaměstnanců je i Martin Němeček, který pracuje v distribučním centru na pozici skladníka moderní elektroniky.

Hlavní náplní jeho práce jsou základní činnosti spojené s manipulací zboží v provozu. Pracuje se skenerem, vychystává objednávky, kontroluje stav zboží a připravuje ho k následnému zpracování pro kolegy na dalším úseku.

Mezi jeho aktivity patří také manipulace s vychystávacím vozíkem a jeho zodpovědnosti i nadále rostou.

Radnice dala práci hendikepovaným. Nové bistro se otevřelo přímo na úřadě

„Od začátku se velmi rychle zadaptoval v prostředí skladu. Díky svému odhodlání a chuti pracovat se od začátku zařadil mezi nejlepší pracovníky. Martin zaujme svým pozitivním přístupem k životu i práci. Při plnění svých úkolů je velmi samostatný a zodpovědný. Motivací je pro něj dobře odvedená práce, ale také uznání od kolegů, i nadřízeného. Svým nasazením a precizností je sám velkou inspirací pro všechny kolem sebe,“ hodnotí firma jeho zapojení.

Do projektu se zapojují lidé s postižením různého typu. Ve spolupráci s obecně prospěšnou organizací Rytmus Střední Čechy se už takto zapojili i lidé s mentálním postižením. Program existuje déle než rok a dnes v něm pracuje už více než 20 zaměstnanců na různých pozicích distribučního centra.

Firma si práce svých hendikepovaných kolegů váží, svědčí o tom i nominace čtyř z nich do soutěže Zdravotně postižený zaměstnanec roku. Tu zaštiťuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP). Je to jediná soutěž svého druhu v ČR, kde se oceňují handicapovaní pracovníci. Čtveřice vybraných kolegů si nominaci vysloužila nejen díky jejich úsilí, ale i za dílčí úspěchy a inspirativní kroky, které při své práci dělají.

„Nominací jsme našim kolegům chtěli ukázat, že si jich vážíme a dát jim najevo, jak je jejich práce pro nás důležitá,“ říká personální manažerka Lucie Horová.

Vyhlašování výsledků ankety NFOZP ve spolupráci s Hospodářskou komorou hlavního města Prahy se kvůli koronaviru posunulo až na polovinu roku a zaměstnanci se ve velkém počtu přihlášených mezi oceněnými neobjevili. „To nám vůbec nevadí. Významnější je pro nás příležitost zapojit se do kolektivu, spolupráce, porozumění a uznání, které si s kolegy navzájem umíme dát,“ uzavírá Němeček.

Malé obchody se vrací, nový otevřeli v Ohrobci

Dnes, 10:10
Změna územního plánu v Říčanech umožní developerům zalít betonem o čtvrtinu větší plochu zeleně při...
Včera, 15:00
Děti v základních školách náměstí Bratří Jandusů a U Obory mají k dispozici moderní 3D tiskárny. Ty...
26.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
26.11.2020
V Jílovém u Prahy zastavili policisté auto řízené cizincem, který měl před jízdou pít alkohol. Jeho...
26.11.2020
Starosta Říčan u Prahy Vladimír Kořen (Klidné město) se vzdá 16. prosince funkce starosty města,...
25.11.2020
Město Říčany se proti rozsudku soudu neodvolá a zahájí převod 31 bytů na Komenského náměstí...
16.11.2020
Realitní a developerská společnost Getberg staví na lukrativním místě ve Strančicích u Prahy projekt rezidenčního...
13.11.2020
Říčany obhájily potřetí první místo v projektu Obce v datech, letos dokonce zvýšily náskok před druhou Prahou....
12.11.2020
Policisté zaslavili během několika dní dvě řidičky a jednoho řidiče, kteří řídili pod vlivem alkoholu....
11.11.2020
Domov seniorů Říčany potřebuje pomoc s péčí o klienty. Testy na covid-19 totiž odhalili nákazu...
9.11.2020
Do středních Čech přijelo v letošním třetím čtvrtletí 443 748 turistů, meziročně o 2,5 procenta...
Reklama