Hendikepovaní lidé nachází uplatnění v logistickém skladu u Prahy

V logistickém skladu ve Strančicích nedaleko Prahy se zaměřují na zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Cíleně jim dávají příležitost začlenit se do pracovního kolektivu, takto přijalu už přes dvacet postižených. Jejich čtyři hendikepovaní zaměstnanci byli nominováni na cenu Zdravotně postižený zaměstnanec roku, v anketě sice nevyhráli, pro své kolegy jsou ale vítězi každý den.

Logistická firma ve Strančicích se hlásí k principu rovných příležitostí pro všechny a tak rozjeli projekt, který dává lidem s postižením příležitost začlenit se do pracovního procesu a rozšířit své sociální kontakty.

„O práci s hendikepovanými se zajímáme dlouhodobě. Už 15 let spolupracujeme s Centrem Paraple, angažujeme se v projektu Srdcerváči, hlavně ale vytváříme podmínky pro to, aby se dobré záměry proměnily v realitu,“ říká ředitel společnosti DB Schenker Tomáš Holomoucký.

Jedním ze těchto zaměstnanců je i Martin Němeček, který pracuje v distribučním centru na pozici skladníka moderní elektroniky.

Hlavní náplní jeho práce jsou základní činnosti spojené s manipulací zboží v provozu. Pracuje se skenerem, vychystává objednávky, kontroluje stav zboží a připravuje ho k následnému zpracování pro kolegy na dalším úseku.

Mezi jeho aktivity patří také manipulace s vychystávacím vozíkem a jeho zodpovědnosti i nadále rostou.

Radnice dala práci hendikepovaným. Nové bistro se otevřelo přímo na úřadě

„Od začátku se velmi rychle zadaptoval v prostředí skladu. Díky svému odhodlání a chuti pracovat se od začátku zařadil mezi nejlepší pracovníky. Martin zaujme svým pozitivním přístupem k životu i práci. Při plnění svých úkolů je velmi samostatný a zodpovědný. Motivací je pro něj dobře odvedená práce, ale také uznání od kolegů, i nadřízeného. Svým nasazením a precizností je sám velkou inspirací pro všechny kolem sebe,“ hodnotí firma jeho zapojení.

Do projektu se zapojují lidé s postižením různého typu. Ve spolupráci s obecně prospěšnou organizací Rytmus Střední Čechy se už takto zapojili i lidé s mentálním postižením. Program existuje déle než rok a dnes v něm pracuje už více než 20 zaměstnanců na různých pozicích distribučního centra.

Firma si práce svých hendikepovaných kolegů váží, svědčí o tom i nominace čtyř z nich do soutěže Zdravotně postižený zaměstnanec roku. Tu zaštiťuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP). Je to jediná soutěž svého druhu v ČR, kde se oceňují handicapovaní pracovníci. Čtveřice vybraných kolegů si nominaci vysloužila nejen díky jejich úsilí, ale i za dílčí úspěchy a inspirativní kroky, které při své práci dělají.

„Nominací jsme našim kolegům chtěli ukázat, že si jich vážíme a dát jim najevo, jak je jejich práce pro nás důležitá,“ říká personální manažerka Lucie Horová.

Vyhlašování výsledků ankety NFOZP ve spolupráci s Hospodářskou komorou hlavního města Prahy se kvůli koronaviru posunulo až na polovinu roku a zaměstnanci se ve velkém počtu přihlášených mezi oceněnými neobjevili. „To nám vůbec nevadí. Významnější je pro nás příležitost zapojit se do kolektivu, spolupráce, porozumění a uznání, které si s kolegy navzájem umíme dát,“ uzavírá Němeček.

Malé obchody se vrací, nový otevřeli v Ohrobci

23.2.2021
Místní akční skupina Říčansko vyhlásila výzvu na příjem žádostí o regionální značku ZÁPRAŽÍ originální produkt...
23.2.2021
Šoféři se sněhovou nadílkou v lednu nechali překvapit, ti své auta často nezvládl. Ukázala to...
23.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
23.2.2021
Senior ze Struhařova jižně od Prahy má po návštěvě neznámé dvojce po úsporách. Stal se...
13.2.2021
Učitelka prvňáků základní školy v Dolních Břežanech u Prahy se nakazila koronavirem. Nákazu potvrdily testy...
4.2.2021
Městská část Praha 22 vyhlásila architektonickou soutěž na novou základní školu. Nebude tak dále pokračovat...
2.2.2021
Problematický zoopark ve Zvoli u Prahy stále setrvává. Jeho majitel Tomáš Machač sice slíbil, že...
1.2.2021
Radnice městské části Praha 22 organizovala první vlnu očkování seniorů nad 80 let, kteří o...
29.1.2021
Hasiče vyburcovala 25. ledna večer signalizace, která hlásila požár v biotechnologickém a biomedicínském centru BIOCEV...
Z loňského předání 2500 kg potravin, které předal Jan Tuna.
27.1.2021
Papírové stravenky Sodexo Gastro Pass s platností do 31. prosince 2020 mohou pomoci potřebným. „Propadlé...
21.1.2021
Říčany nemusely ve změně územního plánu podpořit zelené střechy výměnou za větší plochy zabrané stavbami....
Reklama