Prezident Zeman kritizoval justici za Langa. Ten jej přirovnal k Hitlerovi

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě při jmenování soudců zkritizoval justici za postup s řešením kauzy Martina Langa. Na projevy bývalého radního a předsedy jesenické ODS upozornil v roce 2019 Náš REGION. Lang tehdy na svém facebookovém profilu napsal: „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“.

Zeman v proslovu k soudcům poukázal na průměrný plat soudců, který podle Benešové dosahuje 140 tisíc korun. „Ne, že bych vám to záviděl. Ale někdy se zamýšlím nad ukazatelem, který se uvádí v ekonomii. A to je poměr cena a výkon,“ řekl.

„Já bych si velmi přál, aby výkon našich soudců byl takový, aby této ceně, tedy platu odpovídal. Ne vždy tomu tak je,“ dodal. Zkritizoval v této souvislosti rozhodnutí soudu týkající se bývalého radního Jesenice u Prahy Martina Langa.

Demokracie v podání ODS: „Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“

Lang kvůli příspěvku postupně rezignoval na post šéfa jesenické buňky ODS a funkci radního města. Byl vyloučen i z Občanské demokratické strany.

Podle elitního právníka JUDr. Miroslava Dudy vyjádření radního Langa z ODS splňovala podezření hned z několika trestných činů. “Mohlo by se také jednat o § 356 Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, pak také § 364 trestního zákoníku Podněcování k trestnému činu a současně s tím připadá v úvahu i trestný čin Pomluvy podle § 184 trestního zákoníku, neboť autor o jiném sděluje „nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu”. Tresty za jednotlivé trestné činy se pohybují od jednoho do tří let odnětí svobody,” vysvětlil další možná podezření při prostudování vyjádření radního Langa JUDr. Miroslav Duda,LL.M., který mimo jiné vyučuje na Policejní akademii české republiky.

Stíhaný zastupitel Lang je na přezdívku Jesenický řezník hrdý

Justice případ postoupila do přestupkového řízení. Podle Zemana výzva k vraždě není něco, co lze hodnotit jako přestupek.

zdroj: Seznam zprávy, čtk

První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
Ze křtu klipu Na Vivaldiho!
20.7.2021
Ve skanzenu v Přerově nad Labem a v kapli i zámku ve Smiřicích byl natáčen...
14.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.7.2021
Ačkoli je na Radouči instalována řada informačních tabulí o nevhodném krmení syslů, stále řada návštěvníků...
10.7.2021
Člověk, který dosáhl důchodového věku a hodlá si v nejbližší době o starobní důchod zažádat,...
6.7.2021
Letos 21. června uplynulo třicet let od posledních minut sovětských vojáků na území Československa –...
4.7.2021
V Ateliéru Josefa Sudka na Újezdě probíhá výstava – přátelský dialog plastik sochařky Hany Wichterlové...
2.7.2021
Náročná obnova památkově chráněného objektu Šlechtovy restaurace ve Stromovce míří do finální fáze. Aktuálně byly...
2.7.2021
Začátkem roku nebylo vůbec jasné, v jakém formátu se budou smět konat automobilové soutěže. Úvod...
2.7.2021
Finále festivalu Porta, se v Lesním divadle v Řevnicích bude konat již po třinácté, tentokrát...
30.6.2021
Hlavní město finalizuje veškeré materiály, které vznikly za účelem prověření místa uložení ostatků Zdeny Mašínové...
Reklama