Seniorovi prodali bezcenné cetky. Okradli ho o celoživotní úspory

Senior ze Struhařova jižně od Prahy má po návštěvě neznámé dvojce po úsporách. Stal se obětí lidských hyen, živících se okrádáním starších a slabších. Pátrá po nich policie, lidé mohou pomoci.

Říčanští policisté pátrají po totožnosti dvou neznámých mužů, kteří 18. února přibližně patnáct minut před třináctou hodinou využili nepozornosti staršího muže a odcizili mu větší částku peněžní hotovosti, kterou měl uloženou v rodinném domě.

Dvojce mužů nejprve šestašedesátiletého seniora ze Struhařova, který procházel ulicí Ondřejovská, oslovili v blízkosti jeho domova a pod záminkou prodeje elektroniky, hodinek a dalších věcí se mu vnutili k němu do domu.

„Při placení za nabízené zboží vyvolali nepřehlednou a chaotickou situaci. Po získání peněz jeho domek spěšně opustili, nasedli do osobního vozidla a z místa odjeli neznámo kam. Po jejich odjezdu senior zjistil, že věci, které od neznámých zakoupil, jsou nefunkční, nebo se většinou jednalo o napodobeniny výrobků, a dále že mu chybí větší finanční hotovost,“ uvedl mluvčí policie Zdeněk Chalupa.

Kam se poděla důstojnost? Většina seniorů odchází do domova důchodců proti své vůli

Policisté při šetření okradeného seniora zjistili alespoň částečný popis pachatelů.

„Mělo se jednat o dva muže. Jeden z nich byl ve věku kolem 40 let. Druhý byl mladší, menší postavy, přibližně ve věku 18 až 20 let. Oba hovořili plynně česky a bez přízvuku. Z místa měli odjet blíže nezjištěným osobním vozidlem, pravděpodobně šedé nebo tmavě zelené barvy,“ dodal Chalupa.

„Policisté se touto cestou obracejí na širokou veřejnost s výzvou, aby se jim ozvali případní svědci, pokud mají k tomuto případu jakékoliv informace, případně i řidiči, kteří mají ve vozidlech nainstalované záznamové zařízení a v inkriminovanou dobu touto lokalitou projížděli,“ dodal Chalupa.

Důchodkyně přišla ve vlastním bytě o peníze. Na zlodějku zavolala policii

Svědci mohou kontaktovat policii na služebně obvodního oddělení v Říčanech, nebo telefonicky na čísle 974 881 730, případně e-mailem [email protected], případně prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie České republiky.

Policie upozorňuje zejména starší spoluobčany, aby byli opatrní a nikoho cizího nevpouštěli do svých domovů, nenechali se zlákat k nákupu jakéhokoliv zboží za výhodnou cenu a před cizí osobou především neukazovali, kde mají uložené své úspory.

Včera, 15:59
Letos vyjel z Příbrami 5. června autobus, který pěší turisty i cyklisty zavezl až na...
Včera, 07:35
Rána na noze a ruce od nože. To jsou zranění žáka 4. základní školy v...
10.6.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
10.6.2021
Výstavba dálnice D3 bude podle ministerstva dopravy navržena tak, aby mohla vést i územím kolem...
10.6.2021
Dopravní policisté a kriminálka prošetřují smrtelnou nehodu motorkáře ze začátku června v Dolní Lomnici na...
10.6.2021
V Říčanech byla potvrzena otrávená rybí návnada, varuje radnice na webu a sociálních sítích s...
9.6.2021
Výlohy Galerie Skleňák v Bubenči v červnu zaplnila výstava divadelních plakátů Jana Schmida.
7.6.2021
Zajištění maximální bezpečnosti všech zúčastněných je hlavní prioritou organizačního týmu Rally Bohemia. Zabezpečení rychlostních zkoušek,...
4.6.2021
Díky zlepšující se epidemiologické situaci se konečně i mladoboleslavské divadlo otevře svým divákům.
4.6.2021
Po nedobrovolné pauze se konečně otevřely takřka všechny památky, nechybí mezi nimi ani perla Českého...
3.6.2021
Nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marián Bojko se s malou skupinkou příznivců vypravili do kolínského...
Reklama