Studenti dobíhali autobus. Jeden z nich skončil pod koly dodávky

14.10.2021
Andrea Jančová

V posledních dnech se v Plzni stala už druhá nehoda s podobným průběhem. Studenti na poslední chvíli dobíhají autobus a bez rozhlédnutí vběhnou do vozovky, Včerejší srážka u Zámečku naštěstí nedopadla fatálně.

Ve středu kolem páté hodiny odpoledne došlo k bouračce v ulici Pod Zámečkem – dodávka tady srazila teprve patnáctiletého chlapce. Podle neoficiálních informací tady dvojice studentů ze Střední umělecké školy Zámeček dobíhala autobus a bez rozhlédnutí vběhla do silnice přímo před kola dodávky. Její řidička sice hned zareagovala a prudce zabrzdila, střetu s mladým chlapcem, už ale zabránit nedokázala.

Přivolaní záchranáři chlapce na místě ošetřili a transportovali do nemocnice. Jeho zranění by naštěstí neměla být vážná. Dívka, která s chlapcem silnici přebíhala je v pořádku. Nehodu plzeňští policisté dál šetří.

Stejný scénář měla dopravní nehoda, která se minulé úterý odehrála nedaleko obchodní akademie a gymnázia na Masarykově náměstí v Plzni. Srážka studentky s osobním autem tady měla bohužel tragické následky.

Zdroj : vz/PČRNepřehlédněte