Své oběti shazoval z mostu. Hlava sériového vraha z 19. století je dodnes naložená ve formaldehydu

1.10.2022
Simona Knotková

Diogo Alvesse do dějin zapsal jako sériový vrah z Lisabonu. Jeho hlavu si dodnes můžete prohlédnout na lékařské fakultě tamní univerzity.

Oběšen byl v roce 1841, jeho hlava však nejeví žádné známky stárnutí. Diogu Alvesovi se dostálo té „cti“, že byl jako lisabonský sériový vrah navěky zakonzervován do nádoby s formaldehydem. Prohlédnout si ji můžete na Lisabonské univerzitě.

Kanibal Jeffrey Dahmer vyděsil svět extrémní brutalitou. V bytě hrůzy se mu válely kusy těl

Diogo Alves se do Portugalska přestěhoval z rodného Španělska v roce 1836. Tehdy šestadvacetiletý muž si nedokázal najít normální práci, a proto se rozhodl vydat cestou zločinu. Jeho specialitou byla přepadení na lisabonském akvaduktu Águas Livres. Alvesovi ale nestačilo své oběti jenom okrást. Poté co je obral o všechny cenné věci, je shazoval dolů ze 65metrového mostu. Celkem si na své konto připsal sedmdesát úmrtí.

Vlna domnělých sebevražd děsila veřejnost i policii. Alves byl dopaden o pár let později během jedné loupeže a brzy vše vyplavalo na povrch. Oběšen byl 19. února 1841 ve svých 31 letech.

O vrahovu hlavu byl velký zájem mezi praktikanty takzvané frenologie. Tento obor se zabýval vztahem mezi tvarem lebky a psychickými vlastnostmi jejího majitele. Co se z jeho lebky lékaři nakonec dozvěděli, netušíme. Obličej sériového vraha nás díky konzervaci v láhvi ale může strašit i fascinovat dodnes.Nepřehlédněte