Tetování už není jen pro mladé, říká tatér. První kérku si klient pořídil v 79 letech

Dnes už není ničím neobvyklým a vůbec už nebudí pobouření nebo odpor. Tetování najdeme v dnešní době na lidech všech možných kultur, zdobí celebrity, sportovce nebo politiky.

Tetovací salóny nemají o klienty nouzi, zvlášť ty vyhlášené mají dlouhé čekací doby. Od domorodých kmenů, z vězeňských cel a od námořníků doplulo až do běžného každodenního života a nikdo se dnes nepozastaví na slečnou potetovanou od hlavy k patě. Pro mnoho lidí se tetování stává závislostí, začnou jedním a nemůžou přestat.

Tradice tetování je prastará, najdeme ji téměř ve všech částech světa a má nespočet funkcí a významů. Počátky sahají do neolitu, zejména v oblasti dnešní Evropy a Asie. Dokazuje to i přes 5 tisíc let stará mumie nalezená v Alpách, na které jsou patrné známky tetované kůže ve formě čar na nohou.

Mezi neúspěšnější české tatéry patří Petr Dvořák z Plzně. Za svá díla posbíral už řadu cen na soutěžích u nás i v zahraničí.

„Začít s tetováním není nikdy pozdě. Už zdaleka neplatí, že přichází jen mladá generaci. Asi nikdy nezapomenu na pána, který se pro své první tetování rozhodl v 79 letech. Co teď nejvíc letí – realistické fotky, témata Polynésie nebo japonské vzory. Doba tetování čárového kódu za krk už je naštěstí minulostí“, říká plzeňský tatér Petr Dvořák.

Tatér Petr Dvořák. Zdroj: Petr Dvořák

Nejvíc potetovaným člověkem na světě je Lucky Diamond Rich z Nového Zélandu. Jeho tělo nejdříve zdobilo klasické tetování, pak se rozhodl nechat si potetovat 100% těla černou barvou, do které si nechal tetovat bílé a barevné obrazce. S oblibou říká, že má jen jedno velké tetování. Inkoustu neunikly ani tak citlivé části těla, jakými jsou ušní boltce, oční víčka, chodidla nebo třeba penis. Od svých 35 let je Rich v Guinessově knize rekordů jako nejpotetovanější člověk světa. Kvůli své kuriózní zálibě strávil ve zkrášlovacích salónech 1 150 hodin, navštívil 136 tatérů v 17 zemích světa.

Nejpotetovanější muž světa. Zdroj: Wikimedia Commons / CC BY 2.0 / hypersapiens / https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Zdroj: vlastní zdroj,  100+1 

Dnes, 11:14
Radost a smutek v rozmezí jednoho dne zažila rodina jednadvacetileté Isry Shaaban. Mladou ženu postihl...
Dnes, 09:16
Nedaleko vesnice Tepekov v turecké provincii Artvin došlo před pár dny k tragédii. Jednasedmdesátiletá žena...
Dnes, 07:57
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 07:57
Bertha Benzová nebyla jen tak ledajaká žena. Kromě toho, že byla manželkou průkopníka motorismu Karla...
Včera, 15:30
Britka Claire Taplin zveřejnila na internetu video své dcery, kterou neznámý muž během návštěvy klubu...
Včera, 14:50
Jaromír Prokop, poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu, se přiznal k účasti na čtyřech loupežích,...
Včera, 14:10
Na eBay narazíte na všelijaký bizár. Jeden z podnikavců tam před nedávnem například dražil domnělý...
Včera, 13:52
Američan Michael Freedy (39) z Las Vegas si první myslel, že má jenom úžeh. Lékaři...
Včera, 13:14
Americký výrobce hraček Mattel vyrobil panenku Barbie podle vědkyně, která stojí za vakcínou proti covidu-19...
Včera, 08:50
Rozsáhlá studie, která se zabývá příznaky covidu, vydala aktualizovaný seznam s nejčastějšími symptomy u naočkovaných...
Včera, 08:09
Pozornost veřejnosti se v poslední době začíná obracet i na zatím tabuizované téma, a to...
Reklama