Touha být lepší je univerzální. Když studenti soutěží

Člověk si otázku „proč“ klade od úsvitu dějin. To je jistě chvályhodné, ale svět dokážou měnit jen ti, kteří si po této otázce položí další. Po otázce, proč ptáci létají, musí následovat, jak to udělat, abych mohl létat taky. Dokud si ji nepoložíme a nevyřešíme, chodíme pěšky.

Zvídavost, to je to pravé slovo. Soutěživost a trochu i ješitnost. Není to vždy negativní vlastnost. Dokázat, že jsem lepší než ti druzí. A touha být lepší, než ostatní je jaksi univerzální. Není limitována ani věkem ani ničím jiným. Krajské kolo 42. ročníku Středoškolské odborné činnosti, kterou každoročně pořádá Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy, ve spolupráci s MŠMT a Národním institutem pro další vzdělávání, za podpory MHMP, proběhlo letos vzhledem k pandemii covid-19 elektronicky, ve dnech 27. – 29. dubna.

Talentovaní studenti si mohou vyzkoušet práci v laserových centrech

Tato prestižní soutěž je určena studentům všech typů středních škol, kteří chtějí změřit síly se svými vrstevníky a prokázat své znalosti a schopnosti v některém z osmnácti vědních oborů. Podmínkou účasti v soutěži je vypracování samostatné práce nebo vytvoření učební pomůcky, kterou žák předloží k odbornému posouzení a obhájí před odbornou porotou.

Studenti doletěli na Mars a zpět. Za sto hodin

Původně měl být letošní ročník vzhledem k situaci zrušený, ale Ústřední komise nakonec rozhodla, že krajské i celostátní kolo proběhnou elektronicky. Místo obvyklých prezentací před porotou soutěžící nahráli video své prezentace. Obhajoby proběhly následně online na diskusním fóru. SOČ 2020 se zúčastnilo 91 soutěžících, kteří představili své práce v osmnácti oborech, a jejich práci hodnotilo pět desítek porotců. Soutěžící na 1. a 2. místě postupují do celostátního kola, v případě doporučení poroty se může ucházet o účast i práce z 3. místa. Výsledkovou listinu letošní soutěže lze nalézt na webových stránkách DDM hl. m. Prahy

FOTO: Studenti dnešních dnů

Studenti dnešních dnů - studentStudenti dnešních dnů - student skola uceniStudenti dnešních dnů - laptopStudenti dnešních dnů - deti zaci skola

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí, která trvá sedmdesát let. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes pět stovek kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti. Další jeho činností, která je nyní bohužel limitována, je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost a vzdělávacích aktivit. Mezinárodní soutěže se sice nyní pozdržely, ale vše se vyvíjí velmi nadějně a lze tedy předpokládat, že příští rok již bude opět tak, jak má být. To však neznamená, že soutěžící musí sedět doma. DDM hl. m. Prahy provozuje vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech v Čechách.

 

Dnes, 16:31
Na konspirační teorie se většinou díváme jako na něco škodlivého, co má za úkol svést...
Dnes, 14:11
A třeba si přitom vzpomenout i na příslušnou báseň Jana Nerudy Romance o Karlu IV....
Dnes, 11:30
Z Českých Budějovic se vydáváme na dovolenou na Šumavu. Projíždíme Netolickou pánví a nemůžeme minout...
Slovanská mytologie
Dnes, 10:40
Zatímco o řecké či římské mytologii se dnes žáci učí prakticky na každé škole, staly...
Včera, 16:26
Alespoň tak o tom vypráví anglická legenda z 11. století o lady jménem Godiva, manželce nadutého,...
Včera, 14:45
Ředitelství silnic a dálnic zahájí 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020 (CSD). Výstupy z CSD...
Včera, 14:00
Bylo to v době, kdy se římské impérium začalo zalykat vlastní velikostí. SPQR se rozkládalo...
Včera, 11:31
Jak jsme se okrajově zmínili v nedávno publikovaném příspěvku na webu Našeho Regionu o hypotetické...
Včera, 09:59
Srážka dvou vlaků, při níž přišlo o život 42 cestujících, se stala v pražských Kbelích...
Včera, 08:12
Začátek léta má většina z nás spojen s borůvkami. Někdo na ně vyrazí s bandaskou...
Reklama