Tři jízdenky do Dobrodružství. Vtipná knížka Geralda Durrella o výpravě za exotickými zvířaty se vrací

Po dlouhých dvaceti letech se čeští čtenáři opět dočkají nového vydání slavné knihy Tři jízdenky do Dobrodružství světoznámého přírodovědce a spisovatele Geralda Durrella. Milá, laskavá a zároveň jiskřivě zábavná knížka plná vtipných historek o zvířatech, za nimiž se autor tentokrát vypravil až do exotické Guyany, vydává Nakladatelství ZEĎ právě v těchto dnech.

Titul s půvabnou obálkou známé ilustrátorky Kateřiny Bažantové vychází ve spolupráci se Zoologickou zahradou hl. m. Prahy: 10 korun z každého prodaného výtisku tak podpoří ochranářské projekty, na nichž se pražská ZOO podílí.

Pes krabožrout, pimplačuně isakivíčk se vracejí, aby potěšili a rozesmáli milovníky zvířat, divoké přírody i odvážných cestovatelských výprav. A jak to všechno začalo? Devětadvacetiletý mladík Gerald Durrell, nadšený zoolog a v té době už i začínající spisovatel, se vydal do jihoamerické džungle, aby tam pro britské zoologické zahrady nachytal vzácné exotické živočichy. Jeho cesta však rozhodně nepřipomíná žádnou nudnou vědeckou výpravu. Chytit mravenečníka, elektrického úhoře, miniaturní opičku nebo lenochoda není totiž jen tak. A co teprve když potkáte anakondu, která je zrovna úplně bez nálady…

Létání balónem je těžká disciplína, nad La Manchem musel vzduchoplavec Blanchard do spodků

Čtivá Durrellova knížka, sepsaná s láskou ke všemu živému, slavila úspěch už v roce 1954, kdy se poprvé objevila na knižních pultech.

Jan Pergler a Jan Dražan z Nakladatelství ZEĎ prozradili, že se v nejbližší době chystají vydat ještě další Durrellovy knihy. Reedice se tak dočká titul Růženka je z příbuzenstva vyprávějící o mladém nevýbojném úředníčkovi, který zdědí cvičenou slonici. V edičním plánu je rovněž Přetížená archa, vůbec první Durrellova kniha, zachycující dobrodružství sběratelské expedice do Kamerunu. Také těmto knihám vytvoří obálky Kateřina Bažantová, ilustrátorka proslulá svými nezaměnitelnými kresbami zvířat. Spolu se Třemi jízdenkami do Dobrodružství napsal Gerald Durrell (1925 v indickém Džámšedpúru – 1995 v Saint Helieru v Jersey) téměř třicet knih, na nichž vyrostlo už několik generací čtenářů.

FOTO: Gerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství

Gerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - 1 Gerald Durrell_foto Durrell Wildlife Conservation Trust_foto Nakladatelství ZEĎ_repro zdarmaGerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - 2 Tři jízdenky do dobrodružství_Gerald Durell_foto Nakladataleství ZEĎ_repro zdarmaGerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - 0 _Tukan obrovský a další exotičtí ptáci Durella fascinovali a v knize jejich nádheru popsal_foto pixabay_repro zdarmaGerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - Gerald Durrell
Včera, 15:35
Nenaučil jsem se vládnout. Paradoxně jsem s touto kvalifikací vydržel na trůnu více než čtyři...
Včera, 15:19
Dvaadevadesátiletá Alena Rousová z Rožnova pod Radhoštěm měla být už dnes očkována proti covidu-19. Aplikace...
Včera, 13:25
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 13:25
Nebeská trumpeta neboli durman, botanickým jménem „Datura“, je krásná, ovšem také velmi jedovatá vytrvalá rostlina...
Včera, 11:44
Jaderná elektrárna Temelín začala dnes zdarma plošně testovat vybrané pracovníky i dodavatele na covid-19. ČEZ...
Včera, 11:28
V noci na dnešek v Beskydech teploty klesly hluboko pod bod mrazu. Na Lysé hoře...
Včera, 05:48
V noci z 28. na 29. prosince 1941 odstartoval z Anglie bombardér, na jehož palubě...
17.1.2021
Dneska přinášíme několik tipů na to, kterak výborně zabavit děti a na chvíli je odtáhnout...
17.1.2021
Hypochondrie je porucha osobnosti, která vede k neustálému přesvědčení, že je člověk nemocen. Hypochondr si...
17.1.2021
Čím jiným by měl začínat seriál o slavných mordech v hlavním městě Čech než proslulým...
17.1.2021
Na severní Floridě ji lidé pozorují čtyřikrát do roka, ale v kanadském Churchillu si ji...
Reklama