Tři jízdenky do Dobrodružství. Vtipná knížka Geralda Durrella o výpravě za exotickými zvířaty se vrací

Po dlouhých dvaceti letech se čeští čtenáři opět dočkají nového vydání slavné knihy Tři jízdenky do Dobrodružství světoznámého přírodovědce a spisovatele Geralda Durrella. Milá, laskavá a zároveň jiskřivě zábavná knížka plná vtipných historek o zvířatech, za nimiž se autor tentokrát vypravil až do exotické Guyany, vydává Nakladatelství ZEĎ právě v těchto dnech.

Titul s půvabnou obálkou známé ilustrátorky Kateřiny Bažantové vychází ve spolupráci se Zoologickou zahradou hl. m. Prahy: 10 korun z každého prodaného výtisku tak podpoří ochranářské projekty, na nichž se pražská ZOO podílí.

Pes krabožrout, pimplačuně isakivíčk se vracejí, aby potěšili a rozesmáli milovníky zvířat, divoké přírody i odvážných cestovatelských výprav. A jak to všechno začalo? Devětadvacetiletý mladík Gerald Durrell, nadšený zoolog a v té době už i začínající spisovatel, se vydal do jihoamerické džungle, aby tam pro britské zoologické zahrady nachytal vzácné exotické živočichy. Jeho cesta však rozhodně nepřipomíná žádnou nudnou vědeckou výpravu. Chytit mravenečníka, elektrického úhoře, miniaturní opičku nebo lenochoda není totiž jen tak. A co teprve když potkáte anakondu, která je zrovna úplně bez nálady…

Létání balónem je těžká disciplína, nad La Manchem musel vzduchoplavec Blanchard do spodků

Čtivá Durrellova knížka, sepsaná s láskou ke všemu živému, slavila úspěch už v roce 1954, kdy se poprvé objevila na knižních pultech.

Jan Pergler a Jan Dražan z Nakladatelství ZEĎ prozradili, že se v nejbližší době chystají vydat ještě další Durrellovy knihy. Reedice se tak dočká titul Růženka je z příbuzenstva vyprávějící o mladém nevýbojném úředníčkovi, který zdědí cvičenou slonici. V edičním plánu je rovněž Přetížená archa, vůbec první Durrellova kniha, zachycující dobrodružství sběratelské expedice do Kamerunu. Také těmto knihám vytvoří obálky Kateřina Bažantová, ilustrátorka proslulá svými nezaměnitelnými kresbami zvířat. Spolu se Třemi jízdenkami do Dobrodružství napsal Gerald Durrell (1925 v indickém Džámšedpúru – 1995 v Saint Helieru v Jersey) téměř třicet knih, na nichž vyrostlo už několik generací čtenářů.

FOTO: Gerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství

Gerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - 1 Gerald Durrell_foto Durrell Wildlife Conservation Trust_foto Nakladatelství ZEĎ_repro zdarmaGerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - 2 Tři jízdenky do dobrodružství_Gerald Durell_foto Nakladataleství ZEĎ_repro zdarmaGerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - 0 _Tukan obrovský a další exotičtí ptáci Durella fascinovali a v knize jejich nádheru popsal_foto pixabay_repro zdarmaGerald Durrell: Tři jízdenky do Dobrodružství - Gerald Durrell
Dnes, 08:12
První biograf na světě byl doslova tahákem na zvědavce, 28. prosince 1895 došlo dokonce k...
Dnes, 08:11
Trest smrti oběšením byl od středověku obvyklým trest za krádeže. Díky tomu, že krádeže byly...
Včera, 00:28
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 00:28
Velkou tragédií málem skončil seskok padákem třicetiletého Lotyšana. V kritický moment se mu zamotala lana...
Včera, 16:22
Případ připomínající legendární vraždu Otýlie Vranské z 1. republiky otřásl na přelomu tisíciletí doslova celou...
Včera, 14:21
Prázdninoví návštěvníci Prahy se mohli stát v ulicích metropole svědky natáčení nejdražšího filmu Netflixu The...
Včera, 08:11
Začaly letní olympijské hry v japonském Tokiu. Bohužel, hned začátek byl nejen pro českou výpravu...
23.7.2021
Brazilec se rozhodl, že bude vypadat jako skřet. S úpravami těla dosud neskončil.
23.7.2021
Sýrový toast na steroidech - tak popisuje svůj výtvor šéfkuchař Joe Calderone z newyorského podniku...
23.7.2021
Vystudoval technické učiliště, obor konstrukce mostů, byl vězněn na Sibiři, trpěl epilepsií a propadl vášnivému...
22.7.2021
Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil minulý čtvrtek do pankrácké věznice. Jeho nástupu do výkonu trestu...
Reklama