Trojice v Praze posprejovala metro a napadla i dozorčího

19.11.2019
Ondřej Matěj Hrubeš

Na webu policie to včera oznámil mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. Policisté zveřejnili záznam incidentu z bezpečnostních kamer.

Případ se stal ve čtvrtek 24. října kolem 22:00 ve stanici metra Motol. Trojice v tmavém oblečení, kšiltovkách a s šátky přes ústa vyběhla na nástupiště a začala sprejovat na poslední vagon metra. „Nepřestali ani ve chvíli, kdy se na místo dostavila obsluha metra, která se jim snažila v činnosti zabránit. Zatímco dva z nich pokračovali v malování, třetí je bránil. Obrátil sprej proti zaměstnancům a opakovaně jim stříkal barvu do obličeje,“ popsal situaci Rybanský.

Brno staví vlastní metro. Jaké budou mezi brněnským a pražským metrem rozdíly?

Do potyčky se pak zapojili i ostatní pachatelé. Následně utekli do areálu blízké nemocnice. „Pokud máte jakékoli informace, které by vedly k odhalení totožnosti pachatelů, kontaktujte linku tísňového volání 158,“ uvedl mluvčí policie. „Rádi bychom se také touto cestou obrátili i na cestující, kteří tento incident mohli zaznamenat na své mobilní telefony. Pokud záznamem disponujete, kontaktujte tísňovou linku, nebo se s ním, prosím, osobně dostavte na policejní služebnu na Zličíně a předejte ho kolegům. Výrazně tím můžete přispět k odhalení totožnosti pachatelů,“ požádal veřejnost.

Případ policisté vyšetřují pro podezření z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Trojici pachatelů hrozí trest až dva roky vězení.

ČTKNepřehlédněte