• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Ultimátum pro manžela: Buď zhubneš, nebo se s tebou rozvedu!

  30.11.2022
  Simona Knotková

  Na diskuzním fóru pro rodiče se nejmenovaná žena svěřila, že se chce rozvést se svým manželem. Důvod? Stravuje se nezdravě a má údajně nakročeno k morbidní obezitě.

  „Můj tchán je morbidně obézní, nemůže chodit a trápí ho další potíže. Nic proti němu nemám, ale děsí mě představa, že tak skončí i můj manžel. Omlouvám se, ale nemohla bych s ním zůstat. Chci být aktivní a pořád něco podnikat. Manžel má k tomu bohužel nakročeno,“ začíná žena své vyprávění na webu Mumsnet.

  Kolik skutečně zhubneme jen jídlem a cvičením? Obezitoložka odhalila pravdu

  Tvrdí, že se manželovi snaží vařit zdravě, on ale veškeré její snahy ignoruje. „Nejíme společně. Namísto toho, aby si dal zdravé jídlo, které uvařím, objedná si donáškovou službu. Říká, že mé vaření miluje, tak proč nikdy nevidím, že by ho jedl? Jídlo dělám do zásoby, takže v mrazáku pokaždé něco je, ale on si to zkrátka nevezme. Stejně tak když jdeme s dětmi ven a já mu říkám, aby se najedl doma předem. Vždycky tvrdí, že nemá hlad, ale venku si pak koupí něco nezdravého. To samé dělá i jeho otec,“ píše.

  Na konci příspěvku se ostatních uživatelů ptá, zda je v pořádku manželovi pohrozit, že pokud bude obézní jako jeho otec, rozvede se s ním.

  Obezita zřejmě urychluje stárnutí mozku, ukázala studie

  Reakce na její dotaz se různí. Mnoha uživatelům se podobné chování nelíbí a jsou názoru, že výhrůžky do láskyplného vztahu nepatří. „Nebylo by lepší, kdybys mu řekla, že máš obavu o jeho zdraví, protože ho miluješ a chceš, aby tam byl pro vaše děti?“ ptá se například jeden člověk.

  Našla se ale i řada těch, kteří její rozhodnutí schvalují. „Je to naprosto v pořádku. Pokud se chce projíst až do invalidity, není důvod, aby tě tahal s sebou,“ stojí v jednom komentáři.

  Jde o překódování v našem myšlení, tvrdí o obezitě dietolog Petr Havlíček

  Co si o tom myslíte vy?

  Zdroj: Mumsnet  Nepřehlédněte