Uslyšel boží ťukání a policisty pozval na jointa

12.1.2022
Jaroslav Svoboda

Pražští policisté ze čtvrtého obvodu řeší kuriózní případ. Počátkem ledna totiž vyjížděli do Rytířovy ulice na Praze 4 k oznámení případu, kdy se poblouzněný muž pohyboval po domě, zvonil na sousedy a všechny žádal o odpuštění. Když přijeli policisté na místo, divili se ještě víc.

Když však strážci zákona na místo přijeli, muž už nikde nebyl. Jeden z obyvatel domu jim řekl, že zašel do jednoho z bytů. Tam jim po delší době otevřel skutečný podivín. „Na dotaz, proč tak dlouho neotevíral dveře odpověděl, že až teď uslyšel ťukání boží a tak šel otevřít. Ihned poté pozval policisty dál a za dveřmi se jich zdvořile zeptal, zda –li může nabídnout trochu marihuany. Policisté nechápali a tak je muž zavedl do ložnice, kde měl plně vybavený pěstírenský stan se třinácti rostlinami konopí,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Během dvoudenních kontrol na železnici policie vypátrala 18 hledaných osob

Z chování muže bylo policistům jasné, že o kvalitě jeho výrobků není pochyb a tak se ho zeptali, jestli nemá ještě nějaké drogy v bytě. „No jasně,“ odpověděl muž a zavedl je do kuchyně, kde měl v nasušené lysohlávky.

Policisté se také muže zeptali, proč chodí po domě a prosí sousedy o odpuštění? „ No, protože mám smlouvu s ďáblem a přimlouvá se za mě bůh,“ uvedl očividně narušený muž.

„Jednadvacetiletý muž byl převezen do psychiatrické léčebny a je podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což může v případě odsouzení strávit až pět let za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí.

V Praze se ovšem nejedná o jediný případ nelegální pěstírny konopí, která byla v posledních měsících odhalena.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte