Jedny dotuje, druhé by rušil. Děčínský primátor Hrouda z ANO dělá rozdíly mezi hasiči

Jednu by rušil kvůli úspoře, druhou štědře dotuje. Dvojí metr zaujímá primátor Děčína Jaroslav Hrouda (ANO) k jednotkám dobrovolných hasičů. Tento názorový obrat předvedl přitom během jediného měsíce.

Děčín má v čele asi primátora popletu. Anebo snad dělá Babišův politik rozdíly záměrně? Zatímco na začátku listopadu se Jaroslav Hrouda z hnutí ANO radoval, když jedné jednotce dobrovolných hasičů koupil výjezdové auto za 1,1 milionu korun pro osm osob, nyní by moc rád šetřil na jednotce dobrovolných hasičů z Křešic. Úspora by činila přibližně 250 tisíc korun ročně.

S návrhem Hrouda přišel na konci listopadu na zastupitelstvu na základě bezpečnostní analýzy Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Jednotky, které si Děčín plánuje ponechat, budou čítat 24 hasičů, jedno auto a jednu cisternu.

Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

Opozice návrh kritizuje. Jednotky byly nápomocné například při krizové situaci při posledních povodních v roce 2013. „Jednotka zbytečná není právě kvůli katastrofickým pohromám, jako jsou povodně,“ řekl zastupitel Tomáš Brčák (ODS).

Pomáhali při povodních

Třináctičlenná jednotka Křešice s jedním hasičským autem letos zasahovala u 12 mimořádných akcí. Mimo to se účastní velké části akcí města, například rozsvícení vánočního stromu. „Tato jednotka pro přínos města není,“ uvedl primátor a připomněl své vyjádření z minulého zasedání. Tehdy například řekl, že si Děčín nebude moct dovolit vybavit všechny čtyři jednotky, které spravuje. K rozhodnutí o zrušení jednotek bude město podle Hrouda potřebovat mimo jiné ekonomickou zprávu a o uceleném materiálu bude rozhodovat nejprve městská rada.

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

Mluvčí radnice Luděk Stínil uvedl jako důvod zrušení jednotky v Křešicích zastaralou techniku, jejíž obnova by vyšla městskou pokladnu na miliony. „Důvod je převážně finanční, hasiči v Křešicích mají zastaralou techniku a její obnova by znamenala vysoké finanční náklady. Jednotka má dvě auta, pojízdné je však jen jedno, které je z 80. let. Náklady na jedno auto jsou okolo šesti milionů korun,“ uvedl Stínil.

primátor chomutov hrabáč

Primátor Chomutova Marek Hrabáč hrabe do městské kasy. Z radarů je bohatší o 13 milionů

Jenže tady je rozpor. Jak totiž začátkem listopadu Děčín na svém webu v tiskové zprávě uvedl, dobrovolní hasiči ze Starého Města dostali nové auto. „Je pro nás důležité, aby naši dobrovolní hasiči měli k dispozici dobrou a spolehlivou techniku,“ uvedl k tomu primátor Hrouda. Evidentně levá ruka neví, co dělá pravá. Primátorovy kroky probouzejí spekulace a otázky, proč jedněm dává a druhým chce brát? Jde jen o nekompetentnost nebo o osobní zášť?

Je ten Hrouda trouba?

Ostudy má děčínský primátor za rok v křesle víc než dost. Hrouda se před časem do povědomí dostal, když po městě projížděl v autech s registračními značkami na přání. Na služebním superbu má PRIMATOR a na soukromém voze má podle deníku Aha! na registrační značce THE BEA5T. Korunovaným popletou se stal letos v létě, kdy odvolal dlouholetou ředitelku děčínského zámku Ivetu Krupičkovou a přitom podepsal petici za její podporu.

 

(mim)

Dnes, 09:32
V Mostě se včera otevřel domov pro lidi s Alzheimerovou chorobou. Kapacitu má 96 lůžek,...
Včera, 20:37
Kadaň na Chomutovsku letos postaví oplocené lanové centrum pro celou rodinu. Radnice ho chce umístit...
27.1.2020
Politici si rozdělili kořist. Děčínský zámek získala politička hnutí Náš Děčín, Miroslava Poskočilová. Aby byla...
louny
27.1.2020
Náš REGION vyškolil jednoho z velkých zaměstnavatelů na Lounsku i místní samosprávu. Louny totiž po...
27.1.2020
Malebné Lázně Mšené se nacházejí jen 45 kilometrů od Prahy na okraji litoměřického okresu. Rozkládají...
27.1.2020
Radní města Varnsdorf na svém zasedání rozhodli, že kvůli možné spolupráci mezi Krajskou zdravotní (KZ)...
27.1.2020
Most váhá, jestli i nadále pronajímat městské pozemky cirkusům. Na webu magistrátu proto vyšla anketa,...
27.1.2020
Ústecký krajský soud v pátek podruhé projednával loupež hodinek v klenotnictví v Teplicích. Soudce přečetl...
27.1.2020
Sedm „statečných“, jak o majitelích klubu Piráti Chomutov, psala podlézavě některá média, nejsou statečnými podle...
27.1.2020
Ústecké sdružení Společně vyhlásilo veřejnou sbírku na vznik pamětní desky jediné ústecké oběti srpnové okupace...
Reklama