Ústečtí strážníci měřili tloušťku ledu. Bruslaři by měli být opatrní

17.2.2021
Jan Prošek

V tomto mrazivém týdnu provádějí hlídky strážníků měření tloušťky ledu na vodních plochách, na kterých zamrzlou hladinu využívají obyvatelé města k různým sportovním aktivitám,” poznamenal zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem Jan Novotný. Podle něj si lidé rovněž přes led zkracují cestu. 

Na Ústecku je hned několik vodních ploch, které v poslední době čelí velkému množství bruslařů. Zjišťování tloušťky ledu je vzhledem k této skutečnosti velmi důležité. „Poslední měření tloušťky ledu proběhla na Habrovickém rybníku, kde síla ledu dosahovala dvaceti devíti centimetrů, na Miladě dvaceti jedna centimetrů a na rybníku Podhoří naměřili strážníci dvacet šest centimetrů. Měření probíhala jak u břehu nádrží, tak i dvacet metrů od břehu,” objasnil Novotný.  

V Liberci lepí do tramvají a autobusů speciální fólii. Likviduje covid, bakterie i plísně

Právě na Habrovickém rybníku si lidé v pondělí všimli vzniklé praskliny, a tak tuto skutečnost nahlásili Městské policii. Operační středisko ihned vyslalo hlídku, aby provedla kontrolu daného místa. Strážníci objevili trhlinu v délce cca. pěti metrů od břehu a okamžitě na vzniklé nebezpečí upozornili místní bruslaře,” doplnil Novotný.  

Zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem zároveň upozorňuje na zvýšení teploty, které se už začíná projevovat, což povede k úbytku síly ledu. Lidé by se na ledových plochách měli pohybovat se zvýšenou opatrností a rozmyslem. Nepřehlédněte