Ústí nad Labem chystá stavbu multifunkčního sportovního centra

7.10.2019
Marcel Mihalik

„Primátor jedná s vedením jednotlivých sportovních svazů, univerzitou, krajem, Elbe-Labe a pověřencem vlády pro sport Milanem Hniličkou o zapojení těchto složek do výstavby a financování. Je vytipovaná lokalita ve Všebořicích,“ řekla mluvčí Renata Mocová. Město se podle ní bude snažit o získání dotace.

Hala podle mluvčí chybí sportovcům, ale i veřejnosti. V plánu je mimo jiné v hale pořádat i kulturně-společenské akce s přesahem do zahraničí.

V Ústí nad Labem je zimní stadion, hned vedle je fotbalové hřiště a atletický stadion. Na Klíši je menší sportovní hala, kde se konají basketbalové, florbalové a další turnaje. Právě vedle ní vyroste nová hala, která by měla být dokončena do léta 2022. Halu postaví firma Sanex, financovat ji bude soukromí investor.

V Děčíně se rovněž chystá multifunkční sportovní hala, která je ale zatím jen vizí. Nyní vzniká soukromá hala, kterou staví soukromý investor Armex. „Uvažovalo se, že se vedle tenisové haly postaví ještě jedna. Ještě není ani studie. Je to jen vize,“ uvedl mluvčí města Luděk Stínil.

V Chomutově sportovní halu již mají. Za rok ji navštíví na 70 tisíc návštěvníků. V hale je tělocvična, kurty, posilovna, zrcadlový sál a sál na stolní tenis. Nabízí i další služby, jako je taxi, kadeřnictví a občerstvení.

V Teplicích je od roku 2007 Sport Arena. Stála 433 milionů korun. Původně v ní byla sportovní hala, hotel, wellness, fit centrum, restaurace a hřiště na plážový volejbal. Letos přibyl zimní stadion a sportovní ubytovna. V příštím roce přibude ještě venkovní workoutové hřiště. Ročně Arenu navštíví tisíce lidí, řekl její ředitel Pavel Tetřev.

(mim, ČTK)Nepřehlédněte