Útočil na ostrahu i strážníky. Skončil v poutech na záchytné stanici

12.8.2022
Jiří Bydžovský

Sedmatřicetiletý muž fyzicky zaútočil ve čtvrtek večer na ostrahu obchodního centra v Nádražní ulici v Českých Budějovicích. Na místo vyrazila hlídky městských strážníků. Muž nakonec zaútočil i na ni. Skončil v poutech. Zbytek noci strávil na záchytné stanici. Tím však pro útočníka případ nekončí.

„Ve čtvrtek 11. srpna krátce po desáté hodině večerní prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Nádražní ulici. Při kontrole obchodního centra Mercury strážníci náhle spatřili muže, který se snažil fyzicky napadnout zaměstnance bezpečnostní služby. Když k útočníkovi přistoupili, muž se vydal s napřaženou paží k úderu proti jednomu ze strážníků,“ uvedla mluvčí strážníků Věra Školková.

Agresor na výzvy hlídky nereagoval a stále se snažil strážníky napadat. „Strážníci proto muži za použití donucovacích prostředků nasadili služební pouta. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 2,65promile. Sedmatřicetiletý muž však odmítal ustat ve svém hlasitém projevu a strážníky častoval hrubými výrazy,“ dodala Školková.

Zbytek noci strávil na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, ale i z přestupku proti občanskému soužití.

Zdroj:vz

 Nepřehlédněte