V Brně zatančí hvězdy londýnského Královského baletu

30.12.2021
Redakce

V Národním divadle Brno vystoupí 8. února tři hvězdy londýnského Královského baletu, a to v galapředstavení Bajadéra. Dříve oznámeného Vadima Muntagirova doplní ještě Fumi Kaneko a Yasmine Naghdi. Všichni patří k nejvýraznějším představitelům prestižního londýnského souboru, informovala mluvčí baletu Zuzana Kernová.

Muntagirov začal spolupracovat s Baletem Národního divadla Brno v roce 2019 při turné do Finska. V září 2021 sklidil ovace v Brně jako princ Siegfried v Labutím jezeře. Časopis Dance Europe jej vyhlásil tanečníkem roku 2021, podle odborníků patří k nejlepším interpretům klasického repertoáru na světě. V brněnské Bajadéře ztvární vojevůdce Solora.

Naghdi je první sólistkou Královského baletu od roku 2017, v repertoáru má hlavní a titulní role baletů jako Labutí jezero, Giselle nebo Spící krasavice. V Brně se představí jako Gamzatti. Kaneko taktéž patří mezi první sólistky Královského baletu. Ztvární roli chrámové tanečnice Nikie.

Podle uměleckého šéfa brněnského baletu Mária Radačovského jde o hvězdy světového formátu a galapředstavení Bajadéry bude taneční událostí sezony. „Jsem nesmírně rád, že moje jednání s vedením Královského baletu bylo úspěšné a výsledkem je tato krásná spolupráce,“ uvedl Radačovský.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte