V Mladé Boleslavi budují při výstavbě parkovišť retenční nádrže

4.7.2020
Andrea Cerqueirová

„Sucho je samozřejmě problémem i v našem městě, nicméně současné deštivé počasí situaci hodně vylepšilo a zásoby podzemních vod se opět blíží normálnímu stavu. Jinak co se týče opatření pro zmírnění následků sucha, nově v Mladé Boleslavi při výstavbě jakékoliv parkovací plochy automaticky zároveň s tím budujeme i retenční nádrže na vodu, kterou pak využijeme k zalévání městské zeleně,“uvedla pro Náš REGION tisková mluvčí Mladé Boleslavi Šárka Charousková.

Změna systému sekání trávy

Zmínila též, že ve městě rovněž změnili systém sekání trávy. „Sekáme pouze pásy vedle chodníků a cyklostezek, ostatní plochy necháváme s delším travním porostem, a to nejen kvůli suchu, ale rovněž také ve snaze zachovat ve městě hojnost hmyzích druhů,“ doplnila.

Mladá Boleslav

Do Mladé Boleslavi se vrací běžný život

Elektrokola pro OSPOD

Ve městě byly zavedeny i další záležitosti, které lze nazvat ekologickými. Kupříkladu pracovnice tamního Odboru sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), který je součástí magistrátu, budou používat elektrokola, která budou sloužit pro terénní práci. Nápad vzešel přímo od pracovnic OSPOD a elektrokola se podařilo získat díky projektu Výboru pro spolupráci se Škoda Auto a Okresní hospodářskou komorou.

Flexibilnější a ekologičtější

Náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková, která kola převzala společně s vedoucí odboru sociálních věcí Šárkou Večeřovou, poděkovala a uvedla, že je ráda, že se tento projekt podařilo uvést do života. „Kola budou pracovnice OSPODu používat při provádění místního šetření v rodinách. Díky nim budou flexibilnější a zároveň přispějí i k ekologickému provozu při pohybu ve městě. Doposud totiž jezdily automobilem,“ dodala.Nepřehlédněte