V Mladé Boleslavi začala stavba nového mostu, povede z automobilky nad dálnicí D10

25.5.2022
Fefík

V úterý odpoledne slavnostně zahájila automobilka Škoda Auto stavbu mostu Laurina & Klementa přes dálnici D10. Nové přemostění vznikne mezi sjezdy č. 44 Mladá Boleslav a 46 Kosmonosy. Tato stavba je projektována jako směrově rozdělená, čtyřproudá, oboustranná komunikace. Do projektu dále náleží nová brána do areálu závodu Škoda Auto a rovněž navazující komunikace III. třídy.

Budovaný příjezd k závodu také využije chystanou mimoúrovňovou křižovatku nad dálnicí D10 u sjezdu č. 46 Kosmonosy. Díky tomuto příkladu koordinované spolupráce veřejného a soukromého sektoru dojde k zásadnímu snížení dopravní zátěže v okolí.

Škoda Auto se rozhodla vybudovat nový příjezd do závodu jako významný příspěvek pro zklidnění dopravy v Mladé Boleslavi a Kosmonosech. Kamionům se zkrátí cesta a ve spojení s chystanými veřejnými komunikacemi dojde k zásadnímu snížení zátěže v obou městech,“ řekl Michael Oeljeklaus, člen představenstva za oblast výroby a logistiky. 

Zasedli k večeři a děly se věci! Divadlo v Mladé Boleslavi uvede premiéru francouzské komedie

 

Automobilka do stavby investuje 650 milionů korun, po dokončení bude most sloužit především nákladní kamionové dopravě, která tudy bude přivážet komponenty nezbytné pro výrobu. Opačnou cestou budou závod opouštět nové vozy směřující do lokalit, jež nejsou vhodné pro jinak upřednostňovanou vlakovou dopravu. 

Most bude dlouhý 357 metrů a široký 22 metrů, jeho projekční příprava začala v dubnu minulého roku a do zkušebního provozu by měl být uveden v červnu 2023.

Zdroj: Šárka Charousková, Mladá Boleslav


Témata:

Nepřehlédněte