V Plzeňském kraji tento týden výrazně zdražil benzín

20.5.2022
Andrea Jančová

V Plzeňském kraji za týden výrazně zdražil benzin, jeho cena jde nahoru už měsíc, stále je ale levnější než nafta. Cena nejprodávanějšího Naturalu se prodává v průměru za 45,50 koruny za litr.

Litr nafty se aktuálně u čerpacích stanic v regionu prodává v průměru za 46,41 koruny, před týdnem byl o 13 haléřů dražší. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o 1,23 koruny na průměrných 45,51 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje. Nafta je teď v regionu o 16,38 koruny na litru dražší než před rokem, za benzin tehdy motoristé platili v průměru o 13,09 korun na litru méně.

Spotřební daň z nafty a benzinu se od začátku června do konce září sníží o 1,50 koruny na litr. Novelu zákona podepsal ve středu prezident Zeman. Senát také ve středu schválil konec povinného přimíchávání biosložky do motorové nafty a benzinu od letošního července. Omezí se i okruh vozidel, za která musí podnikatelé platit silniční daň.

Nejlevnější nafta v Plzeňském kraji je aktuálně v okrese Plzni-sever, kde stojí v průměru 45,70, což je o 18 haléřů méně než minulou středu. Nejlevnější benzin je v kraji aktuálně na Rokycansku, kde litr v průměru stojí 44,76 koruny za litr. Nejdražší pohonné hmoty v kraji prodávají aktuálně pumpy v příhraničním Tachovsku.

Také v sousedním Německu klesla cena nafty a zdražil benzin. Srovnatelný typ benzinu se tam prodává v přepočtu průměrně za 53,60 koruny, za naftu tam řidiči zaplatí v průměru téměř 50,50.

Zdroj :ČTKNepřehlédněte