V Teplicích očkují bez registrace. Před otevřením centra postávalo ve frontě už kolem šedesátky lidí

29.11.2021
Redakce

Na očkování bez registrace v Teplicích čekalo dnes ve frontě ještě před otevřením provizorního centra na 60 lidí. Někteří přišli pro první či druhou dávku vakcíny, další pak na třetí, posilující. Očkování zajišťuje Český červený kříž Teplice ve spolupráci s teplickým magistrátem, společností Krajská zdravotní a pomáhají i členové humanitární jednotky Teplice a místní skupiny Novosedlice, Dubí a Proboštov. ČTK to dnes řekl zaměstnanec ČČK Jiží Herlitze.

Dávek vakcín od firem Pfizer/BioNTech a Johnson & Johnson dokáže očkovací místo v bývalém turistickém informačním centru na Benešově náměstí zajistit tolik, kolik jich bude potřeba. „V případě toho, že budeme potřebovat dávky navíc, tak jsme schopni dojet do nemocnice,“ doplnil Herlitze. Očekává, že se dnes do 17:00 nechá očkovat 500 až 1000 lidí.

Na očkovacím místě je dnes 17 pracovníků, kteří mimo jiné korigují fronty. Ještě před 10:00, kdy očkování začalo, rozdala jedna z pracovnic 65. číslo. Lidé by podle ní čekali na termín při registraci měsíc, je tak pro ně rychlejší si dnes vystát frontu.

Jeden z čekajících seniorů se vypravil k očkovacímu místu pro třetí dávku vakcíny už v 9:15. Novinářům řekl, že takový zájem očekával, proto pro jistotu přišel dřív. Tepličan Petr naopak zatím očkovaný není a dnes tak dostane první dávku vakcíny. Řekl, že ho k vakcinaci donutila vládní opatření. „Ta opatření, co všechno neočkovaní nesmí, kam nemůžou a tak,“ doplnil.

Dění u očkovacího centra se zatím obešlo bez větších problémů. Někteří lidé se však při pohledu na řadu zájemců o očkování rozhodli odejít, protože se jim nechtělo čekat v chladném počasí venku. Téměř všichni ve frontě měli roušku nebo respirátor, dodržovali také rozestupy.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte