Veteráni studené války a veteráni pražské hudební scény – Schmitzer, Havelka, Jasná páka, Vítkovo kvarteto nebo Ivan Hlas

4.8.2020
Fefík

Úterý 4. srpna

V Balbínce v úterý zahraje Jiří Schmitzer. A co, třeba i zatančí…

Letní scéna Divadla Kalich pod žižkovskou věží má v programu Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers, v přírodním areálu na pražském Výstavišti (v rámci Lucerna Music Bar – Open Air) vystoupí Jasná Páka.

Středa 5. srpna

Balbínka dává S.Q.O.S.T. Kapela byla založena roku 2004, ale spolupráce některých členů skupiny S.Q.O.S.T. sahá až do roku 1967. V roce 1970 kapela Ages B.C., ve které hráli Presser a Wildt, vyhrála tehdy velmi prestižní soutěž beatových kapel „Beat salon“. Po rozpadu této formace se nynější členové S.Q.O.S.T. scházeli v průběhu let v různých doprovodných kapelách i ve vlastních projektech. S.Q.O.S.T. v současné podobě je oslavou muziky nezapomenutelných 60. a 70. let, ale nevyhýbá se ani novějším vlivům. Staví na hudebním vkusu a cítění svých členů, jejich zkušenostech a nekonečné radosti z hraní. – No opsal jsem to, to je vám snad jasné.

Čtvrtek 6. srpna

Malostranská beseda – Vítkovo kvarteto a Veteráni studené války
Balbínka – Ivan Hlas Trio
Vagon – Dan Horyna & MERLIN
Open Air Výstaviště – Sebastian, Atmo Music, Berenika Kohoutová a Jakub Děkan

Praha 1: Chceme snížit počet restauračních zahrádek otevřených po 22. hodině, ale chceme je!

Pátek 7. srpna

Beseda patří v pátek Martinu Krausovi a Krausberry. A předpokládám, že to bude s velkou partou a s velkou parádou.

Sobota 8. srpna

Sál v bubenečském hostinci Na Slamníku je v provozu i v srpnu, i když ne v takové míře, jako v červenci. V sobotu si to tu rozdají Led se zelim a Krumpáče.

Pondělí 10. srpna

A předpověď kultury na příští týden: v pondělí Svačina Band v Balbínce.

Úterý 11. srpna

Beseda v úterý hostí projekt mladého zpěváka, skladatele, textaře a herce Benvolia, Balbínka uvádí koncert Mirka Palečka a Iva Jahelky a Vagon chystá fidlátka na keltské úterý s Vintage Wine.

Známe jména nejlepších výčepních plzeňského v Praze. Kde čepují?Nepřehlédněte