Vimperský cyklobus bude jezdit o prázdninách sedm dní v týdnu

29.6.2022
Jiří Bydžovský

Se začátkem prázdnin odstartuje třetí ročník úspěšného projektu Šumavou  na kole vimperským cyklobusem. Možnost vyrazit na výlet s kolem i bez kola do vzdálenějších míst Šumavy budou mít Vimperští a návštěvníci Šumavy po celé prázdniny. Cyklobus pojede dvakrát denně, sedm dní v týdnu i o státních svátcích.

Jeho trasa vede z Vimperka přes  Zdíkov, Stachy, Zadov, Churáňov, Kvilda, Borová Lada, Horní Vltavice, Strážný a zpět stejnou trasou. „Na Kvildě na něj navazují cyklobusy na Bučinu nebo Modravu a Železnou Rudu. I přes nárůst cen pohonných hmot, zůstávají ceny jízdného stejné jako v předešlých letech. V cyklobusu platí celodenní Jihočeská krajská jízdenka JIKORD plus,“ uvedla Lenka Pechoušková z odboru školství, kultury a cestovního ruchu.

Kapacita cyklobusu je 20 míst k sezení a 20 kol. Větší skupiny osob je potřeba nahlásit den předem. Město Vimperk v letošním roce připravilo pro cestující cyklobusem propagační video se zajímavostmi v obcích na trase cyklobusu. „ Největším lákadlem ve Vimperku je opravená horní část Státního zámku Vimperk a Muzeum Vimperska, opevnění s Černou bránou, prohlídky městské zvonice na náměstí, okruh po vimperských památkách, hra na principu her únikových Steinbrenerova tiskárna ve sklepení staré radnice a Stezka lesních skřítků,“ dodala Pechoušková.

Na provoz cyklobusu přispívá ze svého rozpočtu město Vimperk i obec na trase. Projekt je podpořen částkou 251.617 Kč z rozpočtu Jihočeského kraje.

Zdroj:vzNepřehlédněte