Volný opět na koberečku. Po pandemii se vyjadřuje k ruské invazi

8.3.2022
Redakce

Policie zkoumá výroky bývalého poslance Lubomíra Volného ohledně ruské invaze na Ukrajinu, které sdílel na sociálních sítích. Prošetřuje, zda jimi nenaplnil skutkovou podstatu některého trestného činu.

„Výroky Lubomíra Volného na sociálních sítích se zabývá Úřad služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR. Přestože jsme v této souvislosti obdrželi celou řadu podnětů od veřejnosti, činíme tak i na základě vlastní monitorovací činnosti,“ sdělila mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Policisté zkoumají rovněž dřívější Volného výroky, které se týkají koronavirové pandemie.

Volný se dostal do Sněmovny jako kandidát SPD, později s kolegou Marianem Bojkem hnutí opustil. Vystupovali jako nezařazení poslanci. Loni se Volný pokusil do dolní komory vrátit na kandidátce Volného bloku, avšak neuspěl. V době pandemie Volný a Bojko ve Sněmovně odmítali nosit ochranu úst a nosu, řídící schůzí je opakovaně napomínali, byli také vykázáni z jednacího sálu. Sněmovna Volnému navíc uložila pokutu ve výši jednoho měsíčního platu, tedy zhruba 90 800 korun, za potyčku na plénu.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte