Vyhlídku v Ústí nad Labem opakovaně ničí vandalové. Nainstalovali tam fotopasti

31.7.2020
Redakce

Podle webu Klubu českých turistů se Vlastimil Cajthaml za dobu své dlouholeté vysoce aktivní činnosti stal prvním mistrem sportu v turistice, nositelem titulu mistr turistiky, zasloužilý mistr turistiky, vyznamenání Čestného odznaku Vojty Náprstka a řady zlatých odznaků. Hlavními iniciátory výstavby vyhlídky byli ústečtí turisté v čele s Karlem Punčochářem.

Vyhlídka byla financována z participativního rozpočtu z loňského roku, vyšla na 350 000 korun. Podle Martiny Čechové, vedoucí městského odboru péče o vzhled obce, investic a silničního hospodářství její výstavba trvala tři měsíce.

Práce nad hladinou řeky za plného provozu. V Ústí končí generální oprava železničního mostu přes Labe

Na vyhlídku, na níž se jde ze Švabinského ulice, míří množství výletníků, zaměřili se na ni ale i vandalové. „Soustavně a úmyslně ničí součásti vyhlídky, hlavně kotevní lana. Z tohoto důvodu jsme požádali městskou policii o umístění fotopastí. Výstup pak budeme předávat Policii České republiky,“ uvedla Čechová.

Z participativního rozpočtu již vzniklo dětské hřiště v ústecké čtvrti Brná a posezení ve čtvrti Sebuzín. Rada města schválila, že letošní participativní rozpočet zruší a peníze na něj vyčleněné nechala převést na finanční odbor, který prostředky využívá na řešení dopadů koronaviru.

vera/čtk

Nové infocentrum v Jirkově láká návštěvníky na multimediální expoziceNepřehlédněte