Významná pražská síť distributorů pervitinu byla rozprášena

24.6.2022
Redakce

Detektivové zadrželi šestnáctičlennou organizovanou skupinu, která vařila a distribuovala vysoce kvalitní pervitin.

Na začátku loňského roku detektivové z prvního oddělení Prahy I pronikli do zájmového prostředí, ve kterém nebylo problém sehnat velké množství vysoce kvalitního pervitinu. V červnu téhož roku spojili síly s krajským čtvrtým oddělením a začali na případu společně tvrdě pracovat. Díky  preciznímu rozpracování celého případu, ve kterém byly využity operativně pátrací prostředky a také podpůrné operativně pátrací prostředky, kriminalisté postupně rozkryli celou organizovanou skupinu, která se skládala ze šestnácti lidí. Letos v červnu, když už měli dostatek důkazního materiálu, proběhla realizace s názvem Fictor, při které celou skupinu zadrželi.

Do této realizace se zapojilo přes sto policistů z celé Prahy, Speciální pořádková jednotka, Celní správa, Vojenská policie a také kriminalisté ze Středočeského, Plzeňského, Jihomoravského kraje, z Národní protidrogové centrály Brno a toxi týmu Písek. Na samotném zadržení se podílely zásahové jednotky z Prahy, Středočeského kraje, Českých Budějovic, Jihomoravského kraje a Skupina operativního nasazení Celní správy. Celkem provedli 7 domovních prohlídek a 4 prohlídky jiných prostor, při kterých zadrželi 11 členů gangu. Zbylých pět skončilo v poutech do několika dní po realizaci. Při této akci zajistili  velké množství chemických prekursorů, baněk, varného skla, kompletní výrobnu metamfetaminu a plastové kanystry a barely s desítkami litrů různých látek. Dále zajistili tři motorová vozidla, bezmála šest milionů korun v hotovosti, půl milionu na bankovních účtech a přes jeden kilogram bílé krystalické látky.

Hlavou celé skupiny byl čtyřiačtyřicetiletý cizinec, který kooperoval se svou českou šestatřicetiletou přítelkyní. Nepoctivě vydělané peníze jim pomáhala zlegalizovat jeho bývalá přítelkyně, které prošlo přes bankovní účet během roku a půl přes devět milionů korun. Celá skupina byla schopna vyrábět pervitin v nejvyšší kvalitě a této drogy vyrobili dle odhadu několik desítek kilogramů. Svojí „výkoností“ tak byli významným dodavatelem pro Prahu a Středočeský kraj.

V současné chvíli bylo již obviněno jedenáct osob, z toho sedm z nich je stíháno vazebně. V případě odsouzení jim za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a legalizace výnosů z trestné činnosti, hrozí až dvanáct let za mřížemi.

zdroj: pčr


Témata:

Nepřehlédněte