Zahrádkářská výstava v Libomyšli

13.10.2021
Marta ŠeVac

 

Pravidelně po mnoho let se koná v Libomyšli jednou do roka výstava květin, ovoce a zeleniny.

Je obdivuhodné, že tato tradice stále přetrvává a pokaždé jsou návštěvníci mile překvapeni nápaditým ústředním aranžmá, podle toho, jaké motto výstavy právě je. Zatímco vloni to bylo retro, letos pro změnu: naše děti včera – dnes a zítra.

V jedné části výstavy jsme mohli vidět například plechové traktůrky, lego, ale i panenky, se kterými si hráli naši předci, ale např. i jedny z prvních mobilních telefonů nebo note book. V další části byly k vidění dětský kočárek a oblečky, které pamatují ti dříve narození. A samozřejmě všude bylo plno krásné zeleniny, květin a ovoce. A aby nemuseli návštěvníci odejít domů s prázdnou, mohli si zakoupit různé sazenice květin, věnečky nebo si vybrat z několika výborných druhů moštů. Zpestřením výstavy byly kresby žáků ze ZŠ Lochovice.

Akce se konají v bývalé škole a hned před vchodem vyhrávali harmonikáři, se kterými si rád zanotoval i předseda místních zahrádkářů Pavel Bláha. Členky zahrádkářů Zdena Arnoštová a Marta Rottová připravovaly výstavu několik dní dopředu, aby si ji zájemci mohli v pátek 8. a v sobotu 9. října prohlédnout. U vchodu byla k mání zdarma různá semínka zeleniny a také anonymní fotosoutěž o nejhezčí rozkvetlý kout zahrady.

Na tuto ojedinělou akci se přišli podívat nejen domácí návštěvníci, ale i plno přespolních. Z Hořovic například přijeli kolegy zahrádkáře podpořit manželé Grossovi, pan Jaroslav, který léta zastával funkci předsedy a paní Eva která je předsedkyní místní organizace nyní.

Velký zájem o výstavu z řad návštěvníků byl jistě pro pořadatele odměnou za jejich obětavou práci. A my všichni budeme doufat, že tato ojedinělá tradice potrvá ještě dlouho. Naďa Kolenská

FOTOGALERIE


Témata:

Nepřehlédněte