Zaparkovat v Táboře bude oříšek

16.5.2022
Jiří Bydžovský

Tábor na několik měsíců přijde o stovky parkovacích míst. Důvodem jsou dvě stavby, které město připravuje. Jednou z nich je přestavba parkoviště u plaveckého stadionu a druhou vybudování horkovodu, kvůli kterému se nebude moci parkovat v několika ulicích.

U plaveckého stadionu město dočasně přijde o 120 parkovacích míst. Uzavření celé plochy je naplánováno na 23. května a potrvá do konce října. Město po dokončení stavby získá 180 parkovacích míst. „ Přemýšleli jsme,  jak nahradit pětiměsíční ztrátu parkoviště před bazénem. Dočasné parkoviště vzniklo na ploše budoucí obytné čtvrti Dvorce v Kyjevské ulici s kapacitou 80 míst. Dalšími plochami, kde lze auto odstavit, jsou parkoviště Pod ptákem v Jordánské ulici s kapacitou 58 míst, vedení města domlouvá s fotbalovým klubem FC Táborsko parkoviště v Kvapilově ulici u fotbalového stadionu s kapacitou max. 40 míst,“ uvedl mluvčí radnice Luboš Dvořák.

Vedení Tábora si uvědomuje, že dočasná ztráta parkovacích ploch zkomplikuje situaci obyvatelům i návštěvníkům města a přijalo další řešení. „Parkovací dům Centrum pod Střelnicí a prostor u Valdenské ulice vedle vlakového nádraží vyhradíme zdarma pro obyvatele ulic, ve kterých nebudou moci parkovat kvůli konverzi parovodu na horkovod,“ uvedl starosta Tábora Štěpán Pavlík /Tábor 2020/ s tím, že to opatření by měla odstartovat od 1. 6. 2022.

K vjezdu do parkovacího domu bude zapotřebí čipová karta, kterou držitelům parkovacích karet pro oblast Nového města vydají bezplatně Technické služby Tábor v kanceláři na autobusovém nádraží. „K vjezdu na parkoviště Valdenská postačí platná parkovací karta. V případě této konkrétní městské části nelze jinak úbytek parkovacích míst nahradit a není kam jinam vozy obyvatel odstavit,“ dodal starosta s tím, že do centra města je ze záchytných ploch možno dojít pěšky za dobu okolo pěti až deseti minut. „Doporučujeme používat v častých intervalech jezdící autobusy MHD,“ uvedl starosta Štěpán Pavlík.

Zdroj:vz

 Nepřehlédněte