Litvínov uspořádá dva turnusy příměstského tábora pro děti ukrajinských uprchlíků. Ženy z Ukrajiny nastoupí v tu dobu na kurzy českého jazyka.
„V červenci i srpnu uspořádáme intenzivní kurz českého jazyka. Aby se jej ženy z Ukrajiny mohly účastnit, je potřeba zajistit pro jejich děti hlídání. Proto jsme se rozhodli připravit příměstský tábor a požádat o dotaci,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí a školství Veronika Knoblochová.
S žádostí o dotaci město uspělo, náklady uhradí dotace ministerstva vnitra, činí 180 tisíc korun. Kurzy začínají 17. července.
Prázdninové adaptační a jazykové kurzy zdarma pořádá pro ukrajinské děti také Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem. Konají se v týdenních cyklech vždy od pondělí do pátku, a to od 11. července do 26. srpna. Adaptační kurzy jsou určeny ukrajinským dětem ve věku od tří do 15 let a jazykové kurzy jsou určeny pro děti ve věku od šesti do 18 let.
Zdroj: ČTK


















